Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

 II SILESIA BOULDERING CUP

I eliminacja II Pucharu Śląska w bulderingu odbyła się w sobotę 21 listopada w „sercu Śląska” na obiekcie Szkoły Wspinaczkowej Haliny i Jacka Czech „W SKALE” Bunkier w Rudzie Śląskiej. Ta pierwsza z pięciu eliminacji zgromadziła ponad 70 wspinaczy związanych z pakierniami Śląska  i okolic.

12244706_1085630014789821_8502225057279494370_o(1)

Zawodnicy mieli do pokonania w ciągu 6 godzin 20 przystawek ułożonych przez rodzinny  w skale-team Jacków. Ku uciesze zebranych przeplatanka panelowo-górskich inspiracji tworzących problemy została całkowicie rozszyfrowana i każdy z boulderów zyskał powtórzenie (bouldery ciekawe i dla ludzi będą wisiały na Bunkrze do 20 grudnia, bo następna SZYCHTA W SKALE na bunkrze we wtorek 22 XII – zapraszamy!) a każdy znalazł coś ciekawego i innego.

trzeba bylo byc cierpliwym

Zasady naszych zawodów są bardzo proste;

– każdy boulder jest dla każdego

  • przejście balda w stylu FL3 pkt., w stylu RP 2 pkt., a za utrzymanie bonusa 1pkt.
  • o miejscu w każdej eliminacji i końcowym wyniku w klasyfikacji generalnej decyduje suma zebranych pkt. na wszystkich zawodach.
  • Podział na kobiety i mężczyzn (baby i chopy)
  • zawody rozgrywane są na pięciu obiektach;

W SKALE – Ruda Śląska 21 XI, CW CECHOWNIA – Rybnik 12 XII,

JASNA – Gliwice 16 I, KW Jastrzębie – Zdrój 28 II, Prima Roca – Bielsko Biała 12 III.

bylo wesolo

Mimo że Silesia Bouldering Cup sygnalizuje dopiero swe istnienie na rynku boulderowym, to jak widać po frekwencji i humorach wspinaczy taka formuła jest ciekawa i pożądana.

Mamy nadzieję że kolejne odsłony będą jeszcze bardziej udane i przyniosą uczestnikom oraz organizatorom dużo radości a także przygotują do wiosennych wspinaczek w plenerze.

bylo malzensko

Bardzo dziękuję za sobotnie boulderowanie tym którzy w imprezie uczestniczyli oraz całemu gronu pomocników z Bunkra wspierających  nasze zawody. Pozdrawiamy i zapraszamy na kolejną eliminację do CW Cechownia Rybnik już 12 grudnia.

           Pozdrawia; Jacek Czech „W SKALE”