Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

III Memoriał Iwony Buczek

W ostatnią sobotę września, już trzeci raz na lubińskim kielichu rozegrano zawody wspinaczkowe kultywujące pamięć Iwony Buczek.
0-dsc01295
Drogi przygotowane przez Marcina Lisa, Łukasza Brzezickiego i Marcina Wszołka dały startującym okazję zmierzenia się ze spektakularnym przewisem na najwyższym obiekcie wspinaczkowym w Polsce. Owspinali się wszyscy, bo każdy startujący mierzył się z dwoma drogami w rundach eliminacyjnych, a na koniec wszyscy startujący brali udział w losowaniu. Pula pozwoliła cieszyć się z nagród wszystkim uczestnikom :)
Pierwszy raz w historii Memoriału rozegrano osobno punktowaną koedukacyjną kategorię dla dzieci i młodzieży. Emocji było co niemiara i ostatecznie zwyciężył Szymon Zalesiński, choć warto docenić kapitalny występ 8. letniej Gosi Kurek z Wrocławia, która przegrała jedynie z parametrem i ostatecznie została sklasyfikowana na czwartym miejscu.
W rundach finałowych seniorów, rozegranych tradycyjnie po zmroku, było równie emocjonująco. Wśród mężczyzn zwyciężył niezawodny Ariel Marciniak i uczyniło to już trzeci raz z rzędu na Memoriale. Wśród pań potrzebny był superfinał, gdzie niezwykłą wytrzymałością błysnęła Julia Kapiszko, która kilkanaście minut po urobieniu 3/4 kobiecego finału zdołała wbić się w przewieszoną strefę na finale męskim.
Kolejny raz dopisała pogoda, a na Memoriale można było podziwiać także pokazy sky-line’ów. Dodatkową atrakcją były wizyta koła motocyklowego z Rudnej. Zawody rozegrano w 20-lecie istnienia Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie i z tej okazji tuz przed finałem wjechały dwa okazałe torty. Było pysznie! I już dziś warto zaprosić wszystkich na następny memoriał.

Podium III Memoriału Iwony Buczek
24 września 2016, Kielich w Lubinie

Kobiety:
1. Julia Kapiszko
2. Zuzanna Banaś
3. Anna Grabińska

Mężczyźni:
1. Ariel Marciniak
2. Mateusz Piechota
3. Łukasz Szabla

Dzieci i Młodzież:
1. Szymon Zalesiński
2. Katarzyna Karkola
3. Kamil Olszewski