Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

III Otwarte Dni Wspinania – Topo Memoriału Pawła Wyrwy

III_dni_wspinania_baner

Już w najbliższa sobotę, w Rzędkowicach rozpoczyna się trzecia edycja Otwartych Dni Wspinania. Pierwszym punktem sobotniego programu jest Memoriał Pawła Wyrwy. Póki co wszelkie prognozy wskazują na to, że pogoda nie przeszkodzi nam w planowym rozegraniu zawodów w pierwszym terminie!

Topo i regulamin Memoriału

Jeżeli jeszcze się nie zapisaliście na Memoriał – możecie tego dokonać tutaj, lub bezpośrednio przed zawodami w Biurze Zawodów, które będzie się mieściło na Eurocampingu w Rzędkowicach, przy ulicy Leśnej. Tam też dostaniecie do ręki topo i z nim ruszacie w skały. Macie nie mniej, nie więcej a dokładnie 7 godzin na poprowadzenie z swoim partnerem dziesięciu dróg, przy czym wystarczy że każdą drogę poprowadzi jedna osoba. Obowiązuje jedna prosta zasada: Im trudniejsza droga – tym więcej punktów :) Memoriał będzie rozgrywany w następujących rejonach (które mamy nadzieję, że ofiarują zawodnikom trochę cienia :):

  • Skałki Rzędkowickie,
  • Faszystowski Ogródek,
  • Skała Apteka,
  • Biblioteka,
  • Turnia Motocyklistów.

Pełne topo memoriału jest dostępne tutaj. Prowadzone będą trzy klasyfikacje (zespoły damskie, męskie i mieszane) w dwóch kategoriach: Amatorzy (III – VI.2) i Sportowcy (VI.1 – VI.5). Koszt udziału w zawodach obejmujący pamiątkową koszulkę (do wyczerpania zapasów) i pakiet startowy to 31 zł/os. 1zł z każdego wpisowego przeznaczamy na rzecz Fundacji Górskiej Echo.

Z Jury w Himalaje

W sobotę wieczorem na Eurocampingu będziemy mieli przyjemność gościć jednego z najlepszych  obecnie wspinaczy sportowych – Łukasza Dudka, oraz wybitnego alpinistę, kierownika ostatniej zimowej wyprawy na Broad Peak – Krzysztofa Wielickiego. Nikomu nie trzeba przedstawiać tych osób. Każda z nich jest wyśmienitym, choć specjalizującym się w innej dziedzinie, wspinaczem i z pewnością każda z nich porwie nas w swój świat wspinania. Prelekcje zaczynają się o godzinie 17.

Jak oszukać polską skałę?

No właśnie jak? Jest szansa, że odpowiedź na to pytanie uzyskamy już podczas niedzielnych warsztatów wspinaczkowych, które poprowadzi Łukasz Dudek. Łukasz spróbuje nam opowiedzieć i podzielić się z nami swoimi „patentami” dotyczącymi wspinania na Jurze, podpowie jaką przyjąć taktykę, jak przechylać  w skałach szalę na swoją stronę. Jeżeli chcecie, aby Łukasz podpowiedział Wam coś na temat tego co robicie źle, co należy skorygować, nad czym popracować- weźcie ze sobą na warsztaty sprzęt do wspinania. Zbiórka na warsztaty: najbliższa niedziela, Eurocamping – godzina 10:00.

Warsztaty „Wspinaczkowe ABC”

Po warsztatach z Łukaszem Dudkiem, przygotowaliśmy coś dla osób, które jeszcze nigdy nie zakładały butków wspinaczkowych na nogi, a zawsze marzyły o tym, aby zobaczyć na czym to tak naprawdę polega . To jest właśnie doskonała okazja, aby w końcu spróbować swoich sił w tym pięknym sporcie! Kto może tego spróbować? Odpowiedź jest prosta – każdy! Mały i duży, młodszy i starszy :) Zbiórka: Eurocamping, godzina 12:30.

Szczegółowe informacje oraz program III Otwartych Dni Wspinania znajdziecie tutaj.

 logosy

Trzymajcie kciuki za pogodę i do zobaczenia w Rzędkowicach!

Wojciech Karnaś