Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Informacja NS dotycząca wspinania na Jurze Północnej

W związku z nadchodzącym długim weekendem IŚW Nasze Skały przypomina, że zgodnie z decyzjami RDOŚ Katowice wspinanie na terenie Sokolich Gór jest dozwolone na skałach Pielgrzym i Boniek. Wspinanie na Diabelskich Mostach (Dol. Wiercicy) jest także legalne.

Nasze Skały

Stosowne dokumenty można znaleźć na stronie Naszych Skał. W świetle ostatnich kontroli na ternie Jury Północnej na pewno warto je sobie wydrukować i mieć w przewodniku.

Bieżący status rejonów oraz możliwość wspinania można śledzić na stronie Naszych Skał pod adresem naszeskaly.pl/pages/statusy-rejonow.php

Wspinacze odwiedzający Zamek Olsztyn są zwolnieni z opłaty wejściowej na mocy porozumienia pomiędzy IŚW Nasze Skały, a Wspólnotą Gruntową – właścicielem terenów Zamku.
Proszę o niewjeżdżanie w drogi gruntowe prowadzące pod Grupę Dziewicy i pozostawianie samochodów na oznaczonych parkingach.

Przypominam także, że na chwilę obecną wspinanie w popularnym Diabelskim Schronisku oraz na całej Zielonej Górze (Kusięta) jest zabronione. Trwają przygotowania do rozmów z Dyrekcją.

Krzysztof Śliwa
Regionalny Koordynator Jura Północna
IŚW Nasze Skały