Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Informacja o parkingu w rejonie Słonecznych Skał

Jak pewnie niektórzy z Was już wiedzą, w rejonie Kolonii Zachodniej Jerzmanowic, czyli tam, gdzie większość zmotoryzowanych wspinaczy zostawia swoje samochody chcąc podziałać w popularnym rejonie Słonecznych Skał, zaognił się ostatnio konflikt interesów pomiędzy mieszkańcami, a wspinaczami – w skutek zgłoszenia, Policja niemal „hurtowo” wypisywała mandaty kierowcom wracającym ze wspinaczki.

Problemem było nie tylko parkowanie na „zakazie” (co wciąż się niestety zdarza), ale w ogóle zajmowanie jezdni, co wobec dużej ilości samochodów może, w interpretacji stróżów prawa, ale też i mieszkańców, przyczyniać się do zmniejszenia bezpieczeństwa na drodze. Dzięki staraniom naszych wolontariuszy udało się zorganizować sensowną alternatywę dla zmotoryzowanych – jest nią parking przy budynku Urzędu Gminy Jerzmanowice -Przeginia (adres: Jerzmanowice 372B, patrz mapa), znany zapewne wielu uczestnikom czwartej edycji Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego, oddalony o około 15 minut drogi piechotą od skał. Proponujemy , by to właśnie tam zostawiać swoje cztery kółka, ewentualnie po drodze wysadzając pasażerów w dotychczasowym miejscu w Kolonii Zachodniej. Dzięki pomocy towarzyszy kierowca nie będzie musiał dźwigać szpeju, a spacer lub bieg zapewni mu sensowną rozgrzewkę przed wspinaniem. ;-)

Jerzmanowice-parking

Oto pokrótce zasady dotyczące społeczności wspinaczkowej, ustalone z Wójtem Gminy Jerzmanowice-Przeginia, panem Adamem Piaśnikiem:

  • parking udostępniony jest w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy – za wyjątkiem szczególnych okazji, gdy parking będzie zajęty na czas organizowania okolicznych wydarzeń kulturalnych, o czym będziemy z wyprzedzeniem informować
  • w poniedziałki parkować można po godzinie 17.00, w pozostałe dni powszednie – po 16.00 – tak by nie zajmować parkingu w godzinach pracy Urzędu,
  • parkowanie jest bezpłatne, a teren wokół Urzędu jest monitorowany
  • uprasza się korzystających z parkingu o zachowanie czystości
  • A skoro już o Memoriale Andrzeja Skwirczyńskiego mowa, to z przyjemnością informujemy, że piąta, jubileuszowa edycja odbędzie się 10. maja 2014 roku na terenie Jerzmanowic – serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów wspinaczki do udziału w największej tego typu imprezie w Polsce – więcej informacji już wkrótce w mediach wspinaczkowych, na stronie Klubu Wysokogórskiego Kraków i na facebook’u.

Zarząd Klubu Wysokogórskiego Kraków