Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

IV Manewry Dryboonkrowe w Janówku

Ostatni dzień lata symbolicznie zaznaczył się śniegiem na tatrzańskich szczytach, co niechybnie świadczy o zbliżaniu się sezonu zimowego. Oczywiście są tacy, którzy z dziabkami i rakami nie rozstają się przez cały rok, ale reszcie zalecamy odkurzyć i naostrzyć sprzęt, a także szlifować bułę, bo oprócz zimy zbliża się wielkimi krokami również jedna z najciekawszych imprez drytoolowych w Polsce. Mowa o IV Manewrach Dryboonkrowych w Janówku, które w tym roku odbędą się 29 listopada. Tegoroczną imprezę dedykujemy pamięci znakomitej polskiej alpinistki i himalaistki Haliny Krüger-Syrokomskiej, zmarłej podczas wyprawy na K2 w 1982 roku.

halina_kruger_syrokomska_tatry_archiwim_rodzinne
Halina Kruger-Syrokomska fot. archiwum Marianny Syrokomskiej-Kanteckiej

Halina Krüger-Syrokomska, członkini Klubu Wysokogórskiego Warszawa, była prekursorką wspinania kobiecego i miała na koncie wiele trudnych dróg m.in. w Tatrach, Alpach, Norwegii, na Kaukazie i w Karakorum.

manewry2
fot. Karolina Adamczyk

Więcej informacji odnośnie formuły tegorocznej imprezy i szczegółów organizacyjnych podamy wkrótce na stronie www.manewry.waw.pl. Zapisy ruszają 1 października.

Serdecznie pozdrawiamy,
Organizatorzy Manewrów
Klub Wysokogórski Warszawa

logo_kw