Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

IV Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego rozegrany!

 

IV Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego – Ostańce Jerzmanowickie 2013 – rozegrany! 

Słońce nad Szklarką 

Wyż pozytywnej energii, modły i zaklęcia organizatorów czy dobre kontakty naszego patrona w niedostępnych nam punktach decyzyjnych – którykolwiek z tych czynników zadziałał najlepiej – udało się! Prognozowana na sobotę fala opadów zatrzymała się przed Jerzmanowicami i grzecznie poczekała z nadejściem do niedzieli, pozwalając na rozegranie IV Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego na Ostańcach Jerzmanowickich. Wiarę w dobrą pogodę dzieliło z nami 210 zawodników, którzy przyjechali do Jerzmanowic z całej Polski. Memoriał stał się również imprezą międzynarodową, w tym roku gościliśmy uczestników z Ukrainy czy Francji.

To, co działo się podczas samych zawodów było już wynikiem pasji, pracy i treningów zawodników. Rekordowa liczba 105 zespołów miała do pokonania 171 dróg wspinaczkowych, po raz pierwszy skumulowanych na tak niewielkim obszarze. Dzięki temu zespoły gromadziły rekordowe wykazy przejść, co chwila podwyższając sobie „plany minimum”. Zebranie w wykazie 20 dróg nie było zaskakującym rezultatem, a zwycięski zespół wyśrubował rekord Memoriału do astronomicznej liczby 57 dróg!

A oto wyniki:

Kategoria żeńska 
Miejsce  Numer Zespołu  Nazwa Zespołu  Zawodnicy  Liczba Dróg  WYNIK  Przynależność Klubowa/Miejscowość 
1 IV-MAS-003 Pączki w maśle Justyna Gorzoch Zarzycka Sylwia 24 566  KW Warszawa/Warszawa KW Warszawa/Warszawa
2 IV-MAS-068 Jelon i Zając Joanna Klimas Gawęda Ilona 28 541  KW Kraków/Kraków KW Kraków/Kraków
3 IV-MAS-080 karo-liny Karolina Kozera Ośka Karolina 26 494  KW Jastrzębie/Kraków i KS Korona KW Katowice/Kraków

 

Kategoria mieszna 
Miejsce  Numer Zespołu  Nazwa Zespołu  Zawodnicy  Liczba Dróg  WYNIK  Przynależność Klubowa/Miejscowość 
1 IV-MAS-027 omlet tim Olga Niemiec i Chmiała Adrian 35 973  KS Korona/Kraków Totem/KS Korona/Pajaksport.pl/Bielsko-Biała
2 IV-MAS-060 Młodzi Piękni Niewyspani Przemek Kurczych Barut Justyna 20 535  KW Kraków/Mszana Dolna KW Kraków/Bielsko-Biała
3 IV-MAS-028 Prawie się zgina Dawid Grudzień Wątorek Kinga 29 530  Szpon Crew/Alwernia i NZ/Myślenice

 

Kategoria męska 
Miejsce  Numer Zespołu  Nazwa Zespołu  Zawodnicy  Liczba Dróg  WYNIK Przynależność Klubowa/Miejscowść 
1 IV-MAS-018 RADIO-MAX Rafał Kuchta Farat Mariusz 57 1204 NZ/Chełmek NZ/Góra
2 IV-MAS-081 KWG Jacek Zaczkowski Ciesielski Maciej 48 1158 KW Gliwice/Gliwice

KW Poznań

3 IV-MAS-021 Kapitan Buła i Pułkownik Łuczek Mikołaj Pudo Granowski Damian 41 1005 KW Kraków/Kraków KW Kraków/ drytooling.com.pl/Kraków

Wyniki zawodów są dostępne na naszej stronie: www.kw.krakow.pl/memorial/2013

Informujemy również, że wynik zwycięskiego zespołu męskiego został oprotestowany. Zgłoszenie wpłynęło w nieregulaminowym trybie, po zakończeniu zawodów, jednak bardzo zależy nam na wyjaśnieniu zaistniałej sytuacji. Wzajemne zaufanie jest podstawowym założeniem Memoriału Skwira i bez niego nasza impreza traci rację bytu. Jury zawodów zbada sprawę i wyda dodatkowy komunikat.

Jesteśmy przekonani, że niezależnie od liczby zgromadzonych punktów, tak naprawdę zwyciężyli wszyscy, którzy przybyli na Ostańce Jerzmanowickie, by powspinać się w przyjacielskiej atmosferze, spotkać znajomych, czy po prostu odetchnąć od codzienności. Organizatorzy również zwyciężyli: z prognozami pogody i trudami organizacyjnymi. Ale najlepszą nagrodą dla nas wszystkich będzie spotkanie z zawodnikami za rok, na kolejnym Memoriale Andrzeja Skwirczyńskiego!

Cała impreza nie mogła by się odbyć bez pomoc naszych gospodarzy: pana Adama Piaśnika, Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Jerzmanowicach. Dzięki ich życzliwości korzystaliśmy z remizy, boiska i parkingu w Jerzmanowicach. Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich wspinaczy!

W tym miejscu składamy również wyrazy wdzięczności wszystkim naszym sponsorom, partnerom i patronom medialnym. Razem tworzymy największą plenerową imprezę wspinaczkową w Polsce!

Ekipa KW Kraków

 

memorial-skwirczynskiego-logopanel_sponsorski_internet