Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

IV ODW – formuła II Memoriału Pawła Wyrwy

IV ODW – formuła II Memoriału Pawła Wyrwy

W ubiegły weekend w Rzędkowicach na Jurze Krakowsko Częstochowskiej odbyły się IV Otwarte Dni Wspinania organizowane przez Fundację Górską Echo. Jednym z elementów spotkania miał być Memoriał Pawła Wyrwy, który z powodu złej pogody został przeniesiony na sobotę 24 maja 2014.

Jako, że do startu pozostało nam już tylko kilka dni to czas najwyższy na to abyście poznali dokładną formułę zawodów!

baner-spotkania

Formuła Memoriału

Przy zapisach podajecie swoje najlepsze przejście skalne w stylu nie gorszym niż RP z ostatnich dwóch lat (od kwietnia 2012 roku). Tak więc dobrze przejrzyjcie swoje kapowniki :)

1.            W Memoriale startują dwuosobowe zespoły w trzech kategoriach: męskiej, żeńskiej i mieszanej.

2.            Obszarem rozgrywania Memoriału są skały Mirowa, Rzędkowic, Jastrzębnika, Góry Kołoczek, Góry Zborów, Skały Apteki, Okiennika Wielkiego. Między rejonami można przemieszczać się dowolnym środkiem lokomocji.

3.            Każdy w zespole ma za zadanie pokonanie pokonać w regulaminowych czasie zawodów trzy drogi wspinaczkowe w stylu nie gorszym niż RP (dopuszcza się patentowanie na wędkę, powieszone ekspresy, pokonywanie dróg zrobionych przed Memoriałem). Przejście większej ilości dróg nie będzie punktowane, jak również pokonanie ich OS czy Flash.

4.            Każdy uczestnik Memoriału przy rejestracji deklaruje swoje najlepsze przejście skalne w stylu nie gorszym niż RP z ostatnich dwóch lat (od kwietnia 2012 roku). Przypadki osób, które wracają do wspinania po dłuższej przerwie, bądź bulderowców, którzy nie wspinali się ostatnio z liną, będą rozpatrywane indywidualnie przez sędziów.

5.            Punktowana jest trudność każdej pokonanej drogi wg. tabeli nr I, która będzie przemnożona stosownie do zadeklarowanego przez zawodnika przy rejestracji poziomu trudności pokonanych wcześniej dróg wg tabeli nr II. Za przejścia poniżej swojego „maksa” przyznawane będą mnożniki ujemne, za przejścia powyżej „maksa” dodatnie.

6.            Na wynik zespołu składa się suma punktów wszystkich dróg pokonanych przez jego członków.

7.            W trakcie trwania zawodów, na terenie rozgrywania Memoriału mogą przebywać i wspinać się inne osoby, które nie biorą udziału w Memoriale. Mają one takie same prawo do korzystania z zasobów rejonu, w szczególności z dróg wspinaczkowych objętych zawodami, jak zawodnicy.

8.            Wszelkie wątpliwości i protesty będą rozstrzygane na bieżąco przez sędziów Memoriału.

 

TABELA I (załącznik)

punktacja

Ważne!

  1. Zabierzcie odpowiednie przewodniki wspinaczkowe.
  2. W czasie zawodów można się  przemieszczać dowolnym środkiem lokomocji.

Oto puchary jakie czekają na zwycięzców w kategorii damskiej, mieszanej i męskiej! Dwa puchary zostały wykonane z Frankenjurajskiego wapienia, zebranego spod drogi Klondike Cat, a ostatni z pucharów został wykonany z skał Okiennika Wielkiego.

puchary

Ponadto trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Sklep Górski, Gadd, HeartBeat, TNF, Rab, North Moon. A na koniec niespodzianka – losowanie nagród wśród wszystkich uczestników Memoriału! Koszt udziału w zawodach to 50zł od osoby (płatne w dniu zawodów).

Pomoc dla Ani Starosolskiej

Na terenie bazy Memoriału (Eurocamp w Rzędkowicach) przez cały dzień będzie otwarte stoisko sklepiku Fundacji Górskiej Echo, w którym będziecie mogli zakupić kilka praktycznych gadżetów fundacji. Cały dochód z sklepu zostanie przeznaczony na pomoc Ani Starosolskiej.

Ponadto podczas Memoriału będzie możliwość zakupu sprzętu wspinaczkowego Sklepu Górskiego bo bardzo preferencyjnych cenach! :)

Program – sobota 24.05.2014

08:00-9:30           Zapisy

09:30-9:45           Przywitanie Uczestników

10:00-17:30        Memoriał Pawła Wyrwy

18:00                     Jacek Trzemżalski – wspomnienie o Pawle

20:00                     Ogłoszenie wyników

20:30                     Ognisko

Dojazd

II Memoriał Pawła Wyrwy odbędzie się w dniu 24 maja 2014 roku w Rzędkowicach (woj.śląskie). Rzędkowice zlokalizowane są w odległości 12 km na północ od Zawiercia i znajdują się w samym sercu Jury Krakowsko Częstochowskiej. Bazą spotkania jest pole namiotowe Eurocamp (Rzędkowice, ul. Leśna). Jadąc od strony Zawiercia/Włodowic musimy przejechać prawie całe Rzędkowice i około 200m za drugim przystankiem autobusowym, skręcamy w lewo w boczny asfalt, pod koniec którego znajduje się właśnie Eurocamp.

Nocleg

Na miejscu istnieje możliwość noclegu, zarówno z piątku na sobotę, jak i z soboty na niedzielę. Koszt noclegu pokrywa uczestnik zawodów.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia w najbliższą sobotę!

Więcej informacji znajdziecie na:

www.fge.pl

www.portalgorski.pl

baner-sponsorski