Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Izba Pamięci Jerzego Kukuczki – udało się zebrać fundusze na remont i rozbudowę!

Do końca zbiórki został jeszcze jeden dzień, ale jedno jest już pewne – udało się! W tej chwili zebrano ponad 13 tysięcy złotych, organizatorzy zbiórki liczyli na 10 900.

istebna

Zebrane pieniądze zostaną wydane na:

Wymianę podłogi znajdującej się we wnętrzu Izby. Ze względu na ogromną ilość turystów jest to element najbardziej narażony na eksploatację. Po wielu latach podłoga jest zniszczona i jet nie tylko nie estetyczna, ale przede wszystkim może być niebezpieczna dla odwiedzających, których jednego dnia bywa nawet do 100 osób. Na ten cel przeznaczymy 2000,00 zł.

Wymianę drzwi wejściowych do Izby Pamięci – obecnie Izbę od świata zewnętrznego dzielą zwykłe drzwi nie chroniące przed potencjalnym włamaniem, które o wiele lepiej nadają się do wnętrza domu. Nie jest to wystarczające zabezpieczenie dla cennych pamiątek znajdujących się w środku muzeum. W związku z tym chcemy wymienić te znajdujące się tam od wielu lat na nowe, odpowiednio zamykane i bezpieczne. Na ten cel przeznaczymy 1900,00 zł.

Remont przedsionka Izby Pamięci dostosowanie go do potrzeb zwiedzających oraz poszerzenie ekspozycji. Ponieważ wnętrze samej Izby jest niewielkie, częstokroć goście Izby w oczekiwaniu na swoja kolej spędzają czas w przedsionku muzeum. Chcemy dostosować go do potrzeb odwiedzających, to znaczy wyremontować go (wymienić posadzkę, balustradę), wstawić wygodne ławki dla oczekujących oraz zaaranżować w tym miejscu część ekspozycji.  Na ten cel przeznaczymy łącznie 7000,00 zł. 

Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę, bardzo dziękujemy!