Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Jaja Morskooczne 2015 – wyniki

Otrzymaliśmy wyczekiwanego emaila z wynikami Jaj morskoocznych, poniżej jego treść.

jajo

Kapituła Złotego Jaja w składzie:

 • Andrzej Machnik (Kanclerz)
 • Tadeusz Hudowski
 • Tomasz Klimczak
 • Izabella Lubańska
 • Andrzej Marcisz
 •  Paweł Strzelecki

przyznała za rok 2015 następujące jaja:

Jaja Złote:

 1. Wiceprezes PZA „DR.” Miłosz Jodłowski za bezinteresowne dostarczanie TPN-owi wyczerpujących materiałów na temat wybitnie niszczącego wpływu działalności taternickiej na środowisko i pomysłów na jej ograniczanie.
 1. Dla przedstawicieli śmietanki polskiego przewodnictwa i taternictwa zimowego w osobach Macieja Ciesielskiego i Jakuba Radziejowskiego za błyskotliwe przejście pn. ściany Jaworowego Szczytu zakończone telefonem do jednego z kolegów z pytaniem, jak tu w ogóle zejść z tego nota bene łatwo dostępnego szczytu.

Jaja Srebrne:

 1. Bodzio Kowalski za to, że będąc członkiem Zarządu PZA sam sobie zlecił i sam sobie zapłacił za wykonanie skądinąd wybitnego dzieła o standardach dla Komisji Szkolenia.
 1. Janusz Gołąb, Michał Król i Marcin Tomaszewski za wypracowany podczas wyprawy na pd. ścianę Annapurny IV nowy sposób łozowania, a mianowicie łozowania na NIEWYTŁUMACZALNE ZAGROŻENIA.
 1. Paweł „Tatanka” Bździel i Czarek Modrzejewski za dokonanie II polskiego przejścia drogi „Free Rider” na El Capitanie zamiast w górę, to dwukrotnie w dół zjazdami.
 1. Janusz Ryszewksi i Tomasz Urbański za błyskotliwe przejście pn. ściany Mattenhornu drogą Schmidtów w czasie 40 godz. non stop w warunkach, które umożliwiły mijającemu ich soliście pokonanie ściany w 2,5 godziny.

Jaja Brązowe:

 1. Adam Bielecki i Jacek Czech za to, że w nazwie swojej wyprawy „Nanga Parbat Revolution” nie wyjaśnili, czy chodzi o rewolucję wspinaczkową czy też islamską.
 1. Dawid Maciaszek, który po przybyciu ze światoburczymi planami w Tatry złamał sobie nogę zaraz po wyjściu z busa na Palenicy Białczańskiej.

Jaja Specjalne:

 1. Czerwone jajo z sierpem i młotem:

Nasz nowy kolega Denis Urubko za próbę unieważnienia aż sześciu polskich pierwszych wejść zimowych na szczyty ośmiotysięczne zaraz po uzyskaniu polskiego obywatelstwa.

 1. Śmierdzące jajo przeterminowane (zbuk):

Kol. Krzysztof Wielicki za wygłoszenie w filmie „Jurek” sentencji, że gdyby stworzyć zespół wspinaczkowy złożony z dwóch Kurtyków, to na nic by nie weszli.