Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Jeden procent na Nasze Skały

W 2012 roku przekazujemy 1% podatku należnego za rok 2011. To proste – wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym, czyli: PIT 28, PIT 36, PIT 36-L, PIT 37 lub PIT 38.

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach
zeznania podatkowego wpisujemy numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego, której chcemy przekazać swój 1% podatku czyli: 0000084062.

Jest to numer, pod jakim figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, która jest jednym z podmiotów tworzących Inicjatywę Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”.
Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać, nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Ponadto koniecznie trzeba wpisać konkretny cel wpłaty w rubryce o nazwie „Cel szczegółowy 1%”, czyli „Nasze Skały„. Wynika to z faktu, że Fundacja im. J. Kukuczki prowadzi wiele działań, na które zbiera środki.

Istnieje też możliwość, poprzez zakreślenie kratki w odpowiedniej rubryce, wyrażenia zgody na to by urząd skarbowy przekazał Twoje dane (imię, nazwisko, adres, wysokość 1%) Fundacji im. J. Kukuczki by poinformować, że to właśnie Ty byłeś darczyńcą w roku 2012.

I to wszystko. Nie wypełniamy żadnych przekazów. Nie wpłacamy żadnych pieniędzy na konto Fundacji. Wszystkimi formalnościami zajmie się urząd skarbowy.