Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Jesienne nowości na Kamieńcu

W Czarnorzeckich Piaskowcach ciągle tkwi spory potencjał eksploracyjny, a dowodem na to są nieustannie powstające drogi. W ostatnim czasie najwięcej nowości przybyło na Kamieńcu. Co ciekawe niektóre z nich to prawdziwe piaskowcowe klasyki. W ramach projektu „1000 Dróg” wspólnie z Witkiem Mikulskim zająłem się prawą częścią południowej ściany Słonecznej Turni. Wytyczyliśmy tam trzy nowości, a jeden dość syty projekt czeka na przejście. Szczegóły na skałoplanie.

dscn2647
Na poniższym Eigerku realizacji doczekała się najbardziej prawa linia: Dzień Odżykonia VI.2 (2R+RZ) to realizacja Rafała Nowaka. Witek Mikulski i to solo zrealizował ubezpieczony projekt na prawo od Oczu Ważki na K3: Espresso VI.4/4+ (3R+RZ). Po prawej znajduje się droga Tiramisu VI.1+ (4R+ST) autorstwa Szczepana Podolca i Krzysztofa Szalachy.
Dwie nowe drogi przybyły w lewej części Narożnej Baszty: lewa to Biały Kieł VI.3 (4R+RZ), a prawa (wybitna rysa) to Blitzkrieg VI.2 (6R+ST). Autorami tych dróg są Artur Jagusztyn i Edward Twardowski.
Warto wiedzieć, że oficjalnym gospodarzem rejonu Kamieńca jest aktualnie Rzeszowski Klub Wysokogórski, który między innymi prowadzi odkrzaczanie oraz wymianę ostatnich starych ringów. RKW wyposażył także rejon w gustowne ławki i stoliki.
Przypominam, że na stronie www.sport2b.pl można wciąż zakupić przewodnik „Podkarpacie. Z liną”, na którzy obowiązuje cena wyprzedażowa 25 zł. Tradycyjnie zachęcam także do polubienia profilu „1000 Dróg” na fb: www.facebook.com/1000lines/

Jacek Trzemżalski

Baner sponsorzy 1000 Lines

 

 

 

 

 

 

 

 

sloneczna-topo

 

Topo prawej części południowej ściany Słonecznej Turni
1.Zdarta Płyta VI.3+ (6R+RZ); Tomasz Ręgwelski, Jacek Trzemżalski 2016
2.Wulgarny Pokaz Siły VI.4 (5R+RZ); Witold Mikulski, Jacek Trzemżalski 2016
3.Rysa Z Klamrą VI.1+ (TRAD+RZ); Mariusz Biedrzycki, Grzegorz Rettinger 2006
4.Coolparków VI.2+ (6R+RZ); Witold Mikulski, Jacek Trzemżalski 2016
5.Bieg Podległości VI.3 (6R+ST); Witold Mikulski, Jacek Trzemżalski 2016
6.Daleki Dodom VI.1 (5R+RZ); Maciej Trzemżalski 2007
7.Kałakuniu (5R+RZ); projekt
8.Hurbóż VI+ (4R+RZ); Maciej Trzemżalski 2007