Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Jeszcze tylkoprzez 5 dni możesz wspomóc Olka Ostrowskiego!

Jeszcze przez 5 dni można wesprzeć projekt Olka Ostrowskiego i Piotra Śnigórskiego Climb2Ski!

Gasherbrum II 8035 – Ski Expedition 2015 to pierwsza polska wyprawa narciarska w Karakorum, której celem jest dokonanie pierwszego polskiego zjazdu na nartach z Gasherbruma II – 8035 m n.p.m.

OlekOstrowski_kolosy
Olek Ostrowski na gali Kolosów.

Olek za swoje osiągnięcia(zjazd na nartach z Cho Oju) został nagrodzony Travellerem w kategorii  Wyczyn Roku, a teraz w ramach przygotować do kolejnej wyprawy potrzebuje Waszego wsparcia.

Olka i Piotrka wesprzeć można dzięki stronie polakpotrafi.pl pod adresem:

polakpotrafi.pl/projekt/gasherbrum

To już drugi raz, kiedy Olek zwraca się o wsparcie dla swojego projektu, w zeszłym roku dzięki crowfundingowi udało mu się zorganizować wyprawę na Cho Oju, która zakończyła się spektakularnym sukcesem: Sukces na Cho Oyu.

climb2ski-baner

Kilka szczegółów dotyczących projektu (za polakpotrafi.pl)

Dlaczego crowdfunding?

Budżet całej wyprawy przy dwóch uczestnikach to ok. 80 tys. zł. Sami nie jesteśmy w stanie sprostać tej kwocie, ale przecież w „kupie” siła! :) Po wyprawie na Cho Oyu spotkałem wielu ludzi, którzy szczerze kibicują moim pomysłom narciarskim, identyfikują się z nimi. Co więcej, sprawia im radość to, że mogą dorzucić do nich swoje „trzy grosze”. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc po raz kolejny.

Zorganizujmy razem pierwszą polską narciarską wyprawę w Karakorum, a my zrobimy wszystko, żeby zakończyła się zjazdem na nartach z Gaherbruma II.

Olek na szczycie Cho Oyu – 8201 m n.p.m.

Budżet projektu:
Kwota potrzebna do zrealizowania tego ambitnego projektu to już wspomniane ok. 80 ty. zł. Połowę tej sumy chcemy pozyskać dzięki Wam – ludziom dobrej woli, którzy chcą pomóc spełniać marzenia i stać się częścią tej wyprawy.

Razem możemy więcej! 

Drugą połowę budżetu stanowi: wkład własny (ok. 10 tys. zł) + sponsorzy [ciągle poszukiwani :)] + ewentualnie pożyczone pieniądze.

Największą składową wszystkich wydatków (ok. 50 tys. zł) to koszty agencyjne, czyli załatwienie niezbędnych pozwoleń na działalność górską (tzw. permit), transport w Pakistanie i karawana do bazy pod Gasherbruma II, organizacja bazy itp.
Pozostałe koszty to: bilety lotnicze, ubezpieczenie, żywność wysokogórska, dokupienie niezbędnego sprzętu itp.

Piotrek w swoim żywiole

Jeśli uzbieramy 100% kwoty na Polak Potrafi – pojedziemy w Karakorum.

Jeśli uzbieramy więcej niż 100% kwoty na Polak Potrafi – pojedziemy w Karakorum, zmniejszymy nasze długi zaciągnięte na cele związane z wyprawą i postaramy się polepszyć komunikację z Wami abyście mogli śledzić postępy wyprawy na bieżąco.

DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC!!!
Olek Ostrowski i Piotr Śnigórski

Informacje o wyprawie możecie także znaleźć na stronach:

www.facebook.com/climb2skipl
www.climb2ski.pl