Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Jubileusz gospodarza Akademickich Mistrzostw Europy we Wspinaczce Sportowej

Miasto Katowice będące gospodarzem i współorganizatorem AME we wspinaczce sportowej świętuje w tym roku jubileusz 150-lecia. Półtora wieku temu miasto przeżywało prawdziwy boom inwestycyjny – budowano zakłady przemysłowe, otwierano sklepy, banki. Dziś jest podobnie, tylko na nieporównywalnie większą skalę.  

150-lecie-katowic (1)

Mimo, iż Katowice są najmłodszym miastem wojewódzkim w Polsce, to mają za sobą bardzo burzliwą i bohaterską jednocześnie historię, która pozostawiła po sobie liczne ślady. W wielu miejscach naszego miasta współczesność przenika się z dziedzictwem kulturowym – modernistyczna i secesyjna architektura czy odwiedzić zabytkowe dzielnice Nikiszowiec (Pomnik Historii) i Giszowiec (miasto-ogród). To współistnienie przeszłości i czasów obecnych widać też w sąsiadującej ze Spodkiem Strefie Kultury, którą tworzą trzy potężne obiekty wybudowane według śmiałych projektów na terenie dawnej kopalni – nowoczesna sala koncertowa  Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, oryginalny budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz częściowo ukryte pod ziemią Muzeum Śląskie. Sportowcy i kibice uczestniczący w Akademickich Mistrzostwach Europy we Wspinaczce Sportowej z pewnością na długo zapamiętają pobyt w Katowicach.

banner2

Warto również zaznaczyć, że udało się zaprosić do współpracy kolejne firmy, które wspierać będą organizację całego przedsięwzięcia. Partnerem motoryzacyjnym mistrzostw została firma Eltrans z Łazisk Górnych. Jest to autoryzowany dealer marki KIA, oraz firma świadcząca usługi transportowe, mechanikę samochodową czy stację kontroli pojazdów. Eltrans zapewni samochody osobowe do przewozu gości i VIPów (http://etrans.pl). Z kolei firma Elvita została partnerem medyczny, który zapewni obsługę medyczną całej imprezy (m.in. punkt medyczny z ratownikami, lekarzem, oraz karetką). Elvita to jedna z największych na południu Polski sieci nowoczesnych gabinetów medycznych, zapewniająca swoim pacjentom kompleksowe usługi z zakresu profilaktyki zdrowotnej i leczenia w ramach wszystkich specjalności (http://www.elvita.pl).

Współorganizatorem i gospodarzem imprezy jest Miasto Katowice, obchodzące swoje 150-lecie .

Zapraszamy do polubienia fanpage mistrzostw www.facebook.com/Climbing2015PL oraz na oficjalną stronę imprezy www.climbing2015.pl

Grzegorz Miedziński