Junior Boulder 2014 – eksperymentalnie na Makaku

Trzynastego kwietnia na warszawskim Makaku odbyły się zawody Junior Boulder dla dzieci do lat 14. Było ekperymentalnie z dwóch powodów – po pierwsze chłopcy i dziewczynki klasyfikowani byli razem, po drugie na obiekcie, na którym nie ma jeszcze bulderowni, dla dzieciaków przygotowano dziesięć eliminacyjnych przystawek bulderowych oraz sześć finałowych. Formuła choć ryzykowna sprawdziła się, a w wyrównanej i zaciętej rywalizacji o zwycięstwie często decydowała ilość prób lub pojedyncze zaliczone przechwyty.

Cały czas jeszcze powstający obiekt na Bielanach, jak wreszcie po dwóch długich latach czekania zostanie otwarty, ma szansę zostać najlepszym miejscem do ładowania wytrzymałości w stolicy.  Pierwsze wrażenie – Makak jest duży:

20140413_110058

Jak krąży plotka, najdłuższa droga ma mieć 27 metrów, cały czas w przewieszeniu, a pierwszy prawdziwy test planowany jest już pod koniec maja przy okazji zawodów Pucharu Polski Młodzików i Dzieci.

Galeria zdjęć Bartka Lewickiego: https://flic.kr/s/aHsjX2kWp9

Wyniki zawodów:

Dzieci młodsze (5-9 lat)20140413_165358

Dzieci młodsze (5-9 lat) Eliminacje Finał
1 Antoni Gontarz 30 8
2 Martyna Szymanska 30 7
3 Maciej Klejman 30 4
4 Hanna Rajca 30 3
5 Maciej Ciupak 28
5 Jakub Kałużny 28
7 Grzegorz Urgacz 26
7 Jeremi Jarosinski 26
9 Zuzia Pasek 23
9 Emilia Wójtowicz 23
11 Tymek Karczmarczyk 21
11 Antoni Kołodynski 21
13 Filip Rutkowski 20
14 Zofia Kozłowska 17
15 Jan Grześkowiak 16
16 Helena Kołodynska 15
17 Błażej Kalinowski 14
18 Zuzanna Gierczak 12
19 Maria Filipczynska 11
20 Kalina Hinz 7
20 Maja Borkowska 7
22 Stanisław Sobanski 3

 

Dzieci (10-11 lat)

20140413_165524

Dzieci (10-11 lat) eliminacje finał
1 Konstanty Sobanski 30 17
2 Igor Tomun 30 14
3 Anna Saloni 30 7
4 Dominika Majszczyk 28
4 Maria Grześkowiak 28
4 Aleksandra Zacharewicz 28
7 Franciszek Źrebiec 26
8 Filip Wójtowicz 25
9 Jaś Pasek 24
10 Jagoda Stawicka 23
11 Marcin Szczeblewski 16
12 Maja Puskar 13

 

Młodziki (12-13 lat)

20140413_165737

Młodziki (12-13 lat) Eliminacje           Finał                   punkty              próby
1 Malinowski Olaf 30 34 12
2 Bujak Miłosz 30 34 14
3 Woźniak Klaudia 30 34 20
4 Krakowiak Franek 30 23 16
5 Matyjaszczyk Marcelina 30 21 12
6 Dolecki Szymon 14
7 Mattern Kinga 8
7 Szczepaniak Joanna 8
8 Grom Hanna 7
9 Wójtowicz Natalia 4

 

 

You might also like More from author