Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Juniorskie buty wspinaczkowe OCUN RIVAL

W czerwcu na rynku pojawiły się buty Ocun Rival. Propozycja przygotowana przez czeskiego producenta skierowana jest do nieco młodszych miłośników boulderów, ścianek i skał, którzy chcą doskonalić swój wspinaczkowy warsztat.

Ocun Rival to wersja juniorska – dopasowana do potrzeb początkujących i średnio zaawansowanych. Celem przyświecającym projektantom, było połączenie wygody, z jakiej słyną buty wspinaczkowe dla dzieci, z precyzją, która kojarzy się z modelami wybieranymi przez zaawansowanych wspinaczy.

600x600Podwyższony komfort

Producent zadbał o szereg detali, które wpływają na komfort użytkowania. Przyjemne, elastycznie wykończone języki, jeden mocny i łatwy w “obsłudze” rzep oraz dwie praktyczne pętelki umieszczone na pięcie – to rozwiązania ułatwiające i przyspieszające zakładanie butów. Ergonomiczny kształt gwarantuje, wygodę, jakiej nie są w stanie zaoferować modele dla dorosłych.

Duża precyzja

Ocun Rival nie są jednak typową wersją, przygotowaną z myślą o najmłodszych. Dzięki patentom zaczerpniętym z modeli dla profesjonalistów, buty te ułatwiają podnoszenie wspinaczkowych kompetencji. Wyróżnikami tego modelu są m.in.

  • lekko asymetryczne kopyto;
  • przyczepna podeszwa z gumy Grippin Sticky 4 mm o wysokim współczynniku tarcia (która znakomicie spisuje się zarówno na dużych, jak i na małych stopniach).

Takie rozwiązania dają przewagę przy pokonywaniu pionowych dróg, dlatego propozycja firmy Ocun najbardziej spodoba się osobom myślącym o rywalizacji z rówieśnikami.

Zwiększona wytrzymałość

Pierwsze kroki na ściankach lub w skałach rzadko są perfekcyjne – dlatego buty wspinaczkowe dla początkujących narażone są na szybsze zużycie. W modelu Ocun Rival postawiono więc na cholewkę z odpornej na rozciąganie, przetarcia i uszkodzenia mechaniczne mikrofibry. Taki dobór materiałów zapewnia wysoką wytrzymałość.

informacja prasowa