Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Kadra UKA Agama na zawody Rock Junior

W największych europejskich zawodach dla dzieci i młodzieży Rock Junior w Arco odbywających się w trakcie festiwalu Rock Master 2013 sekcję UKA Agama reprezentować będą:

 

Antek_Gontarz_sm

 

 

 

Antoni Gontarz (Climbrock) – rocznik 2005 – W UKA Agama niecały rok. Po miesiącu wspinania zajął 3 miejsce na zawodach w wrocławskim Tarnogaju. W otwartych mistrzostwach Lublina zdobył pierwsze miejsce. Najmłodszy reprezentant Agamy. Wspinanie „na trudność” jest jego najmocniejszą stroną.

 

 

 

Ania_Saloni

 

 

 

Ania Saloni (Climbrock) – rocznik 2004 – Trenuje w Agamie od 2 lat. Staje na podium  Pucharu Polski dzieci młodszych w tym dwukrotnie na najwyższym stopniu – we wspinaczce na czas oraz w bulderingu.  Regularnie  wspina się w skałach. Bardzo lubi prowadzić drogi szczególnie  w stylu OS, co wydaję jej się wcale nie męczyć.  Najlepiej czuje się we wspinaczce na czas oraz w skale naturalnej.

 

 

 

Kostek_Sobanski_sm

 

 

 

Kostek Sobański (Climbrock)rocznik 2004 – w Agamie od niespełna roku. Zwycięzca klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Turnieju 4 Ścianek w kategorii do lat 9 oraz zawodów Avatarki’ds. Podczas wszystkich zawodów, w których do tej pory startował, zawsze zajmował miejsce na podium. Najmocniejszą jego stroną jest wspinanie „na trudność”.

 

 

 

Bartek_Winiarek_sm

 

 

 

 

Bartek Winiarek (AW Makak, Climbrock) – rocznik 2003 – w Agamie od ponad 3 lat. W 2012 r. wygrał wszystkie cztery Puchary Polski w kategorii dzieci młodszych, a do tego dołożył zwycięstwa w Junior Bulder i zawodach Tarnogaj we Wrocławiu. W tym roku ma na swoim koncie najwyższe miejsce na podium w Mistrzostwach Lublina. We wspinaniu najbardziej lubi buldery.

 

 

 

Mikolaj_Jagielak_sm2

 

 

Mikołaj Jagielak – rocznik 2002 – w Agamie od 2009r. Wielokrotnie stawał na podium zawodów dla dzieci młodszych we wspinaniu na czas, trudność i w bulderingu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Dzieci i Młodzików za rok 2012 PZA Mikołaj zajął 7 miejsce. Najbardziej lubi buldery i wyjazdy w skały.

 

 

 

 

 

 

Mateusz_Saloni

 

Mateusz  Saloni (Climbrock) – rocznik 2001 – Trenuje w Agamie od 2 lat. Stawał na podium pucharu Polski dzieci zarówno we wspinaczce na czas i bulderingu.  Od kilku lat wspina się również w skalach w Polsce i zagranica gdzie prowadzi drogi w stylu OS i RP. Lubi wyjeżdżać w skały w cieplejsze regiony Europy.  Jego ulubioną formą wspinaczki jest buldering.

 

 

Malgorzata_Kusztelak_smTrenerem Kadry UKA Agama jest Małgorzata Kusztelak – Trener wspinaczki sportowej. Absolwentka warszawskiego AWF wydziałów Wychowania Fizycznego i  Rehabilitacji. Specjalista urazów sportowych.  Trenuje wspinaczkę sportową od 1994 roku.  Ma wysokie osiągnięcia sportowe (trudności 8a OS).  Najlepsze wyniki jej zawodników to: kilkukrotne Mistrzostwo Polski w różnych grupach wiekowych, zwycięstwo Pucharu Polski różnych grupach wiekowych, II miejsce w zawodach Pucharu Świata Juniorów w konkurencji „na czas”.