Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Kanczendzonga 2014 North Face wystartowała

8 kwietnia Adam Bielecki wyruszył do Katmandu, tym samym rozpoczęła się wyprawa Kanczendzonga 2014 North Face. Wszyscy członkowie zespołu szczęśliwie dotarli do Nepalu, i dziś powinni rozpocząć 10 dniowy trekking pod północną ścianę.

kanczendzonga_new_route

Jak pisaliśmy wcześniej nasz himalaista wraz z Denisem Urubko, Artiomem Braunem i Aleksiejem Txikonem planuje wytyczyć, w stylu alpejskim, nową drogę na północnej ścianie Kanczendzongi. Oto jak opisuje szczegóły wyprawy Adam:

„Wylot z kraju zaplanowano na 8 kwietnia, po dwóch dniach podróży autobusem na wschód Nepalu rozpoczniemy 10 dniowy trekking do podnóża rzadko odwiedzanej północnej ściany Kanczendzongi. Przewidujemy 35 dni akcji górskiej.     Aklimatyzacja odbędzie się w klasycznym stylu wyprawowym na drodze wytyczonej w 1979 roku przez zespół Doug Scott, Peter Boardman i Joe Tasker.  Następnie spróbujemy poprowadzić nową drogę w czystym stylu alpejskim w prawej części północnej ściany. Zejście odbędzie się drogą brytyjską.

Adam środki na wyprawę zebrał dzięki akcji na portalu polakpotrafi.pl, w zaledwie kilka godzin zebrał brakującą do domknięcia sumę, a do końca projektu uzbierał ponad 60 tyś. Trzymamy kciuki za wyprawę i na bieżąco będziemy informowali o jej postępach.