Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Kilka nowości w Brzoskwince

Ostatnimi czasy zakończyłem zaplanowane na ten sezon prace uzupełniające na Kazalnicy w Dolinie Brzoskwinki. Udało mi się także rozwiązać jeden z „zaległych” projektów na Wodnej Skale.
Na Kazalnicy w rejonie Cichociemnych wytyczyłem 3 nowości – w tym jedną z Agnieszką Jakubiak. Na lewo od Cichociemnych wiedzie Almeria VI.3+ (8R+ST), która startuje jak Cichociemni i po drugim ringu odbija w lewo. Współautorką tej drogi jest Aga. Taki sam początek, a następnie odbicie jeszcze dalej w lewo ma linia Franz Czkafka VI.4 (8R+ST). Przy okazji dokleiłem ringa startowego na Cichociemnych i wspólnie z Tomkiem Ręgwelskim wykarczowaliśmy nieco otoczenie skały. Jeszcze bardziej po lewej wiedzie droga Przez Kompresor VI.4/4+ (9R+ST), która zaczyna się wspólnie ze Znajomym Z Wyoming i po 4 ringu odbija w okap. Po drodze do okapu jest sporo mikrokruszyzny, więc zalecam uwagę.

jnz1-1
Jeszcze Nie Zgięła… VI.6+, Wodna Skała fot. Maciej Gajewski

Najwięcej radości sprawiło mi przejście długoletniego problemu na Wodnej Skale, na lewo od Bodenplatte: Jeszcze Nie Zginęła… VI.6+? (6R+ST). Próbowałem linii na poważnie już 2 lata temu, po przejściu Bohemian Rhapsody, ale nie byłem przygotowany fizycznie do jej przejścia. Trudności sprowadzają się do kilkunastoruchowego pasażu po krawądkach w przewieszeniu, który zaczyna solidny strzał z kolumienki. W środku kruksa znajduje się wyraźnie najtrudniejszy, bo dość daleki ruch, na którym należy zachować precyzję, a po nim trzeba wykonać jeszcze kilka skurczów do restu.

koks-edi-1
Edi Dolak prowadzi Półlegalny Koks VI.4/4+; Krzyżakowa Skała

Przy okazji, za namową Ediego Dolaka, ubezpieczyłem i obaj poprowadziliśmy prostowanie Prawitacji na Krzyżakowej Skale: Półlegalny Koks VI.4/4+ (4R+ST) – ogranicznikiem w trudnościach jest linia ringów po prawej.
W każdej chwili możecie wesprzeć projekt „1000 Dróg” poprzez https://zrzutka.pl/vazgjx
lub polubić profil na fb.

Jacek Trzemżalski
https://www.facebook.com/1000lines/
Baner sponsorzy 1000 Lines

dscn2353-1
Kazalnica
Sektor Znajomy Z Wyoming – Cichociemni
1. Znajomy Z Wyoming VI+ (9R+ST); Rafał Nowak, Bogdan Rokosz 2010
2. Przez Kompresor VI.4/4+ (9R+ST); Jacek Trzemżalski 2016
3. Franz Czkafka VI.4 (8R+ST); Jacek Trzemżalski 2016
4. Almeria VI.3+ (8R+ST); Agnieszka Jakubiak, Jacek Trzemżalski 2016
5. Cichociemni VI.2 (7R+ST); Rafał Nowak, Jacek Trzemżalski 2009