Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Kilka uwag dotyczących spania w Kaiserbrunn i wspinania w Adlitzgraben

Jeśli wybieracie się w okolice Kaiserbrunn (Hollental), lub Adlitzgraben koniecznie przeczytajcie kilka uwag nadesłanych przez Andrzeja Kajdana (Fantastyczne Wspinanie Szkoła Wspinania).

kaiserbrunn_foto
Kamping w Kaiserbrunn fot. Pavel Exner

Bardzo proszę aby osoby biwakujące w Kaiserbrunn (wspinanie w Holentalu i Adlitzgraben) miały na uwadze kilka poniższych kwestii:

  1. W tamtejszej rzece m.in. z powodu ujęcia wody pitnej, obowiązuje zakaz używania detergentów, więc nie myjemy się mydłem, szamponem i innymi tego typu środkami.
  2. Proszę też aby po złożeniu namiotu nie zostawiać wbitych w ziemię gwoździ, śledzi i szpilek. Zostawianie takich rzeczy może być powodem przebicia podłogi w namiocie, a co gorsze, przebicia materaca lub maty samopompującej.
  3. Myjcie naczynia tak aby nie zatykać zlewów, a jeśli już się tak przytrafi, należy ten zlew odetkać jakimś patyczkiem lub innym sposobem.
  4. Jeśli już musicie rozbić namiot w nocy, to róbcie to jak najciszej, szanując sen innych, śpiących w pobliżu. Gwoździe można dobić rano.

Proszę, jeśli chcecie aby to miejsce nadal funkcjonowało tak jak dotychczas, pilnujcie u siebie i u innych tych kilku prostych zasad. Dot.
Dwie uwagi dotyczące Adlitzgraben:

  1. Zwracajcie baczną uwagę na zużycie stanowiskowych baranich rogów. W trakcie ostatniego pobytu w 06.2015 r. stwierdziłem, że sporo nadaje się już do natychmiastowej wymiany i jeśli miałem taką możliwość, to wolałem zjechać ze stanowiska z drogi obok.
  2. W celu uniknięcia wypadku drogowego, dobrym pomysłem dla osób wspinających się na Monsterze (Strassenwand) jest umieszczanie na drodze przed sektorem trójkąta ostrzegawczego.

Pozdrawiam życzę miłych tripów i bezpiecznego wspinu.

 Andrzej Kajdan

Fantastyczne Wspinanie Szkoła Wspinaczkowa