Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Kobylańska – nowe propozycje

Chciałbym podzielić się informacjami na temat kolejnych nowych dróg, które ubezpieczyłem i udostępniłem do wspinania u samego wlotu do doliny Kobylańskiej. Na bramie pojawiły się trzy nowe linie. Pierwsza z nich to Moulin Rouge VI.4 (6R+RZ) na Ponad Gnój Turni. Droga biegnie tuż na prawo od Raz Na Różowo, a premierowe prowadzenie należy do Jacka Trzemżalskiego.
Dwie kolejne nowości znajdują się na drugiej Przydrożnej. Skrajnie prawa linia na skale to Albański Raj VI+ (5R+ST) – start wspólnie z Miśkówką i dalej w prawo. Druga nowość na Przydrożnej 2 to Autostopowicz VI.4+ (6R+ST). Ściankę pomiędzy Jajami Kobyły i Miśkówką otworzyli dla wspinania Tomek Ręgwelski i Jacek Trzemżalski. Na dole droga startuje wspólnie z Jajami Kobyły.

Jacek Trzemżalski na drodze Autostopowicz VI.4+, Przydrożna 2
Jacek Trzemżalski na drodze Autostopowicz VI.4+, Przydrożna 2

Na Kuli, poza uzupełnieniem asekuracji na Lewej Dumie Kobylan i Zadumie przybyła też linia na prawo od tej ostatniej. Duma i Uprzedzenie V (6R+ST), po pokonaniu kluczowej ścianki kończy się na stanowisku z drogi Second Life. Otwarty został też projekt na lewo od Alarmu Dla Nietoperzy. Plants Versus Zombies VI.1+ (10R+ST) oferują bardzo ciekawą sekwencję zarówno na startowej ściance, jak i na górnym Head Wallu.

Na koniec przenosimy się na Mnicha, gdzie zaproponowałem wariant do Plemnika. Nowość biegnie płytą na prawo od rysy, która na całej długości stanowi umowny ogranicznik dla tej wspinaczki. Ple Ple VI (7R+ST) posiada dwa autonomiczne przeloty na płycie, a na pozostałym odcinku wykorzystuje przeloty z Plemnika.

Wszystkie zainstalowane przeloty pochodzą ze środków PZA.

Rafał Nowak