Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Kolejna porcja mocnych przejść na Jurze

Sezon na Jurze rozkręcił się na dobre i co chwila w różnych rankingach pojawiają wpisy informujące o mocnych przejściach, poniżej znajdziecie informacje o kilku z nich. Na szczególną uwagę zasługuję pierwsze przejście drogi Nie ja kułem, którego dokonał Konrad Ociepka. Linia ta jest prostowaniem Łowcy pasikoników VI.4+/5. Konrad postawił przy linii VI.6. Nazwa nawiązuje do górnej części drogi, która prowadzi po wykutych chwytach.

ociepkaFreeriderKlasycznie
Konrad Ociepka w Yosemitach. fot. K. Ociepka

Kajetan Pawelec dalej dział na Pochylcu co zaowocowało przejściem drogi Pierdolony Ogranicznik VI.6, o wcześniejszych przejściach Kajtka przeczytacie m.in. tutaj

Kajetan Pawelec

Wojtek Pełka (Yeti) kontynuuje serie mocnych przejść, uporał się m.in. z Gorączką Sobotniej Mocy VI.5+ na Popielarce, a chwile wcześniej przeszedł Chomeiniego VI.6 w Mamutowej! Jednak na obiecaną pizze, musi jeszcze poczekać… Ola Niemiec kilka dni temu uporała się z kilkoma VI.5+ (8a), od drugiej połowy kwietnia do dziś jej kajet wzbogacił się o cztery drogi w tym stopniu:

  • Wariacje, dol. Bolechowicka
  • Cyganeria, dol. Brzoskiwnki
  • Nagły Atak Murarza, Dupa Słonia
  • Cruxus dol. Brzoskiwnki

W Dolinie Brzoskwinki Kuba Kwieciński i Marcin Opozda pokonali drogę  Operacja Antropoid VI.6 na Cygańskiej Turnii, poniżej ta sama droga na krótkim filmie:

źródło: ranking PZA