Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Konkurs „Łap (za) dyszkę” 2015 – wygraj 10 000zł i zrealizuj wyprawę swoich marzeń!

Masz ciekawy pomysł na wyprawę? Chcesz zrealizować swoje marzenia? Jedyne co Cię blokuje to brak kapitału? Zapraszamy do udziału w konkursie Portalu Górskiego „Łap (za) dyszkę!”. Podziel się z nami swoimi pomysłami, a w zamian otrzymasz szansę wygrania 10 000zł na wyprawę swoich marzeń!

Zasady konkursu są bardzo proste, a najtrudniejszą kwestią w całej tej grze jest Twój oryginalny i interesujący pomysł na wyprawę!

plakat

Konkurs polega na przedstawieniu projektu swojej wyprawy, którą planujecie zrealizować do końca 2015 roku. Wyprawa ta powinna mieć charakter wspinaczkowy lub górski. Nie ma ograniczeń co do rejonu działania – góry wysokie, góry niskie, skały. Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 29 kwietnia 2015 roku i będzie trwał do dnia 24 maja 2015 roku. Projekty przesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę Jury.

Sponsorzy konkursu

Złoty Sponsor – Sherpa Force

sherpa

Firma Sherpa ufundowała nagrodę główną w konkursie – 10 000zł, która zostanie przekazana zwycięskiej wyprawie na zrealizowanie wyprawy marzeń. Główny polem działania firmy Sherpa jest rekrutacja na stanowiska pracy w Holandii.

Srebrny Sponsor – Kayland

kayland

Znakomita marka butów górskich. Dzięki marce Kayland, uczestnicy wyprawy która zajmie drugie miejsce w konkursie, otrzymają obuwie górskie najwyższej jakości.

Brązowy Sponsor – iExpert

iexpert

Z kolei firma iExpert ufundowała nagrodę za trzecie miejsce w konkursie, którą jest roczna polisa ubezpieczeniowa „Bezpieczny Powrót” obowiązująca na całym świecie (poza Arktyką, Antarktydą i Grenlandią). Ubezpieczenie przeznaczone jest dla pasjonatów górskich wypraw oraz osób uprawiających sport rekreacyjnie i wyczynowo, w tym sporty wysokiego ryzyka: wyprawy górskie, wyprawy rowerowe trekking, turystykę górską, wspinaczkę skałkową, skalna, wysokogórską, kolarstwo górskie.

 

Jury Konkursu

Denis Urubko
Jeden z najwybitniejszych himalaistów w historii światowego alpinizmu, zdobywca Korony Himalajów, mistrz sportu klasy międzynarodowej, wielokrotny zwycięzca mistrzostw WNP, Kazachstanu, Kirgistanu w kategorii wysokościowych, technicznych i zimowych wejść w górach. Pierwszy wspinacz z WNP, który zdobył w ciągu 9 lat (2000-2009) wszystkie 14 ośmiotysięczników świata (główne szczyty), wszystkie – bez użycia tlenu i stał się pod tym względem ósmym na świecie. Bez użycia butli tlenowych zdobył Koronę Himalajów jako piętnasty człowiek w historii, oprócz tego dokonał 10 wejść na szczyty siedmiotysięczne i 34 wejścia solowe. Do jego największych osiągnięć należą pierwsze wejścia zimowe na dwa ośmiotysięczniki: Makalu 9 lutego 2009 z Simone Moro, Gaszerbrum II 2 lutego 2011 z Simone Moro i Amerykaninem Cory Richardsem, a także wytyczenie nowej drogi (wejście w stylu alpejskim; w parze z Borisem Dedeszko) w 2009 na Czo Oyu.

Krzysztof Wielicki

krzysztofwielicki

Polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiac. Jest piątym człowiekiem na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Na trzy z nich: Mount Everest, Kanczendzongę i Lhotse wszedł zimą jako pierwszy. Na Lhotse stanął samotnie w noc sylwestrową w gorsecie, który nosił po uszkodzeniu kręgosłupa w górach. Na Broad Peak „wbiegł” solo w ciągu jednego dnia (pierwsze na świecie wejście z bazy na szczyt ośmiotysięcznika w ciągu jednej doby). Na Dhaulagiri (w 16 godzin) i Sziszapangmę wspiął się sam, wytyczając nowe drogi. Brał udział w kilku wyprawach na K2.

Ireneusz Gosztyła

ireneuszgosztyla

Siła napędowa Portalu Górskiego. Swego czasu wiceprezes Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego. Funkcję tą pełnił od początku jego powstania – prowodyr i organizator wielu klubowych przedsięwzięć. Wspina się od jedenastu lat, zimą i latem, w skałkach i w górach. W Tatrach zdecydowanie woli zimę. Miłośnik zimnych zimowych biwaków. Uwielbia pozaszlakowe wędrówki. Autor kilku nowych dróg w skałkach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Od zawsze opiekun klubowej strony www.jkw.pl która przeksztaciła się obecnie w Portal Górski. Ma na swym koncie dwa wyjazdy w góry Tadżykistanu.

Wojciech Karnaś

wojtekkarnas

Niedoszły leśnik, obecnie redaktor naczelny Portalu Górskiego. Wspina się od 1999 roku. Już jako dziecko chciał “pracować” jako alpinista. Swoje pierwsze kroki w skale stawiał na naszej Jurze. Późniejsze wyjazdy umożliwiły mu wspinanie między innymi na Islandii, w Austrii, Słowenii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Słowacji oraz Szwajcarii. Ceni sobie różnorodność i urozmaicenie, jednak jego największą namiętnością stały się trudne sportowe drogi prowadzone w górach. W Tatrach ma na swoim koncie m.in. bardzo szybkie powtórzenia takich dróg jak Metallica IX+ na wschodniej ścianie Mnicha, Matrix IX na zachodniej ścianie Kościelca, czy Saduś IX. Jest współautorem kilkunastu nowych dróg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

1. Mieć fajny pomysł i chwilę czasu :)
2. Przeczytać pełny regulamin konkursu, który znajdziecie tutaj.
3. Przygotować dokładny opis wyprawy, a w nim takie informacje jak opis miejsca i celu wyprawy, lista uczestników, planowany termin i przebieg wyprawy, kosztorys wyprawy etc. Opis powinnien być przygotowany w pojedynczym pliku w formacie pdf. Wszystkie opisy zostaną opublikowane na Portalu Górskim.
4. Przygotować jedno zdjęcie rekalmujące wyprawę. Może to być zdjęcie celu wyprawy, rejonu, uczestników – chodzi o to, aby jak najlepiej zareklamować Twój/Wasz pomysł :) Zdjęcie powinno być w formacie png, jpg, gif.
5. Zarejestrować się na Portalu Górskim – jeżeli posiadasz już konto wystarczy się zalogować.
6. Uzupełnić formularz konkursowy, który znajdziecie tutaj. Na Wasze wnioski czekamy do 24 maja 2015 do godziny 23:59.
7. Spakować plecak i czekać na wyniki :)
8. 80% ostatecznej oceny stanowią głosy Jury konkursu. 20% oceny Waszych wniosków będzie zależało od głosowania publiczności, które odbędzie się w dniach od 25 maja 2015 do 31 maja 2015 na Forum Portalu Górskiego.

Nagrody

I miejsce

10 000zł ufundowane przez firmę Sherpa.

II miejsce

Każdy uczestnik wyprawy otrzyma buty górskie marki Kayland (maksymalny łączny koszt butów – 1000 EURO).

III miejsce

Polisa ubezpieczeniowa „Bezpieczny Powrót” obowiązująca na całym świecie (poza Arktyką, Antarktydą i Grenlandią) do wysokości 6 000 m n.p.m.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie tutaj.

Zapraszamy do zabawy!