Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Kość – Dolina Czubrówki

Przedstawiam skałoplan nowo ubezpieczonej podkrakowskiej skały: Kość w Dolinie Czubrówki (Czubrowickiej), która jest boczną odnogą Doliny Racławki. Kość jest jedną z ośmiu skał w grupie Rogożowej Turni, która to grupa stanowi niedalekie sąsiedztwo popularnej już Skotnicowej Skały. Rejon leży na terenie wsi Przeginia.

Zapach Jutra
Jacek Trzemżalski na drodze Zapach Jutra VI.4+ fot. Leszek Wojtal

Zalecam zachowanie czujności w parkowaniu. Przy samej grupie Rogożowej bardzo łatwo jest zastawić lokalną drogę, przez co można wywołać konflikt z mieszkańcami.

Zdecydowania zabrania się zostawiania aut na wybetonowanym poboczu przy charakterystycznym mostku i placyku zabaw, od którego idzie się pod skałę.

Jest to pobocze manewrowe do warsztatu po lewej stronie! Jeśli nie znajdziecie miejsca na parkowanie na dole, lepiej zostawić auto w okolicy Skotnicowej i zejść 5 minut asfaltem na dno dolinki. Na pozostałych skałach trwają prace ekiperskie, stąd proszę o zachowanie wyrozumiałości. Kość liczy około 12 metrów wysokości i nadaje się na wspinanie w słoneczne dni, a sam Sektor Zagajnika jest dość urokliwy – nawet mimo występowania śmieci.

Rogozowa mapa

Niedługo będę mógł przedstawić topo kolejnej skały: Jednorożca. Mieszkańcy przyglądają się wspinaczom z sympatią, więc dobrze by było nie psuć tych relacji. Sama Rogożowa Turnia leży na prywatnej działce – więc zachowanie na skałach w Sektorze Zagajnika będzie rzutowało na przyszłe warunki udostępnienia turni. Zagospodarowanie skały odbyło się w ramach projektu „1000 Dróg”. Zachęcam do polubienia strony projektu na facebooku – mnie ułatwi to jego realizację, a Wam umożliwi śledzenie na bieżąco informacji o postępach prac.

Jacek Trzemżalski
https://www.facebook.com/1000lines/

Kość

Kosc topo

1.Kał Drogo VI (5R+ST); Jacek Trzemżalski 2016
2.Projekt (5R+ST)
3.Rycerze Doliny VI.3+ (5R+ST); Jacek Trzemżalski 2016
4.Zapach Jutra VI.4+ (5R+ST); Jacek Trzemżalski 2016
5.De Nie Rys VI.2+ (5R+ST); Jacek Trzemżalski 2016 (ogr.: ringi z prawej)
6.Pie Kieliszki VI (6R+ST); Jacek Trzemżalski 2016
7.Na Przełaj W Pieczarki VI.1+ (4R+ST); Jacek Trzemżalski 2016
8.Rozkład Łapek Po Kieszeniach VI- (5R+ST); Jacek Trzemżalski solo 2016
9.Mans Rajder VI.3/3+ (5R+ST); Jacek Trzemżalski 2016
10.Hole The Door VI.2/2+ (5R+ST); Jacek Trzemżalski solo 2016
11.Bones VI (5R+ST); Jacek Trzemżalski solo 2016

mans rajder
Leszek Wojtal na drodze Mans Rajder VI.3/3+ fot. Jacek Trzemżalski

Ściąga dla tych, którzy lubią się wspinać w stylu flash: