Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Kostek Sobański i Martynka Szymańska rozpędzają się w Margalefie

Jedenastoletni Kostek Sobański (CW Murall, KW Warszawa) i jego niezawodna, o rok młodsza koleżanka, Martyna Szymańska (UKS Brzeszcze) od trzech tygodni wspinają się w Hiszpanii. Głównym obszarem ich działania jest margalefowski „raj dziurek”. W tym czasie dzieciaki zgromadziły już imponujący zestaw przejść.

Na czoło wysuwa się podniesienie przez Kostka swojego maksa w najczystszym ze styli – czyli przejście OSem drogi Tropicana 7b w rejonie Finestra, tę samą drogę w szybkim RP pokonała również dzień później Martynka. Po okresie rozwspinania przyszedł czas na mocniejsze projekty. Kostkowi udało sie w trzeciej próbie uporać z drogą Corporacio antiestetica wycenianą na 7c w rejonie Espadelles – jeśli jakąś drogę jest w stanie pokonać Kostek to nic nie stoi na przeszkodzie by pokonała ją również Martyna – tak samo było także w tym przypadku i dziś w łańcuchu „Corporacio” zameldowała się również dzielna panna Szymańska.

Kostek na drodze  Corporacio antiestetica 7c. fot. Monika Sobańska
Kostek na drodze Corporacio antiestetica 7c. fot. Monika Sobańska

Oboje planują spędzić jeszcze kilka tygodni w Margalefie, więc czekamy na kolejne mocne przejścia.

20140804_124441
Kostek i Martyna rok temu w Rodellar

Warto przypomnieć, że i Martyna i Kostek należą do nielicznego grona dzieci, które pokonały Chińskiego Maharadżę – Kostek dokonał tego jako dziesięciolatek, a Martynka jest najmłodszą dziewczynką w Polsce z VI.5 na koncie – z Maharadżą rozprawiła się w wieku dziewięciu lat. Oprócz nich takimi wynikami mogą się pochwalić tylko Piotrek Schab (w 2006 roku) i Rafał Bąk (w 2010 rok)