Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Kostek Sobański poprowadził „Krucjatę Trzeźwości” – VI.6 !!!

W niedzielę 10.07.2016 Wielka Cima na Podzamczu, wraz z tłumem zbłąkanych turystów szukających zamku, była świadkiem wyjątkowego przejścia. W łańcuchu klasyka – drogi Piotrka „Szalonego” Korczaka – „Krucjata Trzeźwości” VI.6 zameldował się Kostek Sobański (CW Murall, KW Warszawa).  Warto zauważyć, że Kostek dopiero dwa tygodnie temu skończył 12 lat i tym samym został najmłodszym pogromcą tej drogi w Polsce.

MVI_4262_2360
zdjęcie aut. Stowarzyszenie „Dziki Bez”

Praca nad „Krucjatą” trwała przez kilka weekendowych wyjazdów i dużą pomoc w rozszyfrowaniu labiryntu Cimowskich dziurek Kostek uzyskał od Kingi Ociepki-Grzegulskiej oraz od swojego trenera Janka Sokołowskiego. Mimo ich rad, ze względu na mało imponujący wzrost (138cm) w wielu miejscach musiał wymyślać swoje oryginalne patenty, a ruchy „noga do ręki” były jednymi z najczęstszych.

MVI_4262_5676
zdjęcie aut. Stowarzyszenie „Dziki Bez”

To już kolejna znacząca droga w kajeciku młodego wspinacza spod Warszawy – dwa lata temu w wieku 10 lat pokonał „Chińskiego Maharadżę” VI.5, rok temu odnotował swoje pierwsze 8a – „La sombra del viento” w  Margalefie, oby tak dalej.