Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Kurs Pierwszej Pomocy i Autoratownictwa Skalnego

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wiecie jak zachować się w sytuacji awaryjnej? Umiecie udzielić pierwszej pomocy? Pamiętacie jeszcze techniki autoratownictwa? Jeśli nie może warto zainteresować się kursem pierwszej pomocy i autoratownictwa skalnego? Druga edycja kursu odbędzie się w Sokolikach w dniach 11-13 listopada 2016. Szkolenie z pierwszej pomocy będzie nastawione na urazy, które najczęściej zdarzają się podczas wspinania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czas trwania: 3 dni
Liczba uczestników: 6 do 12 osób
Cena: od 560 zł (obejmuje 2 noclegi)
Co obejmuje opłata:

  • najwyższej jakości szkolenie  z pierwszej pomocy, prowadzone przez ratowników medycznych z wieloletnim stażem zawodowym i doświadczeniem w górach (Black Medic)
  • opiekę instruktorską- maksymalnie 4 uczestników przypadających na instruktora
  • cały zestaw niezbędnego sprzętu wspinaczkowego oraz materiałów opatrunkowych niezbędnych do odbycia ćwiczeń
  • pakiet zdjęć lub/i filmów ze zmagań podczas szkolenia
  • 2 noclegi w „chatce”- tylko śpiwór potrzebny 9.UP
  • 2 dwudaniowe obiady (opcjonalnie- patrz zakładka ceny)

Zapisy na szkolenie na stronie: wspinart.pl/event/kurs-pierwszej-pomocy-autoratownictwa-skalnego-11-16/

Kurs Pierwszej Pomocy i Autoratownictwa Skalnego to propozycja dla wszystkich wspinaczy, którzy chcieliby aby wspinanie w skałach było bezpieczniejsze. Szkolenie składa się z dwóch części.

  1. Podstawowy kurs pierwszej pomocy, po którym wszyscy uczestnicy mają możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego zdobyte kwalifikacje.
  2. Szkolenie w formie warsztatów dotyczące kilku wybranych zagadnień z autoratownictwa w skałach.

Oba komponenty w trakcie szkolenia przenikają się. Daje to możliwość ugruntowania zdobywanej wiedzy, poprzez praktyczne jej zastosowanie od razu, w trakcie kursu.

Zobaczcie krótką zajawkę z poprzedniej edycji kursu:

Kurs Pierwszej Pomocy zawiera wszystkie zagadnienia i ćwiczenia podstawowego szkolenia tego rodzaju. Dodatkowo wzbogacony jest szczególnie mocno w części dotyczącej urazów, tych najpowszechniej występujących podczas wypadków z udziałem wspinaczy w terenie naturalnym.

Warsztaty z autoratownictwa wymagają już podstawowych umiejętności wspinaczkowych  i asekuracyjnych, których nabywa się na różnych szkoleniach wspinaczkowych. Dlatego wymagane jest od uczestników posiadanie wiedzy i umiejętności z zakresu co najmniej kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych. Dzięki temu bazując na podstawach, rozwijamy umiejętności i wiedzę uczestników. Gruntujemy, uzupełniamy i uczymy nowych technik, które pomagają nie raz wyjść z opresji podczas działań wspinaczkowych w terenie naturalnym. Aby szkolenie nie było chybione, ten komponent dostosowywany jest do faktycznego stanu wiedzy i sprawności każdego z uczestników, w oparciu o wstępne rozpoznanie na początku szkolenia.

wspinart

 

  • Więcej informacji na stronie organizatora, szkoły wspinaczkowej WspinART na stronie:

 wspinart.pl/event/kurs-pierwszej-pomocy-autoratownictwa-skalnego-11-16/