Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Klub Wysokogórski Katowice na Okienniku Wielkim

Nasze Skały

Klub Wysokogórski Katowice wraz z Inicjatywą Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”, w sobotę 13 kwietnia 2013 r. przeprowadzili akcję porządkowania terenu wokół Okiennika Wielkiego w Skarżycach. Pomimo zalegania dużej ilości śniegu, jak na te porę roku, udało się doprowadzić teren pod ścianami do „stanu używalności” przed sezonem wspinaczkowym.

Wszystkie prace porządkowe odbyły sie w uzgodnieniu z właścicielem terenu Okiennika.okiennik

Klub Wysokogórski Katowice od kilku lat opiekuje się Okiennikiem – corocznie sprawdzane i uzupełniane są punkty asekuracyjne oraz porządkowany teren pod skałami (sprzątanie, wycinki odrostów krzewów).

Serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym za solidna pracę.

Włodzimierz Porębski
Dyrektor Operacyjny
Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”

 

Zbliża się okres rozliczeń PIT. Jeżeli nie możecie osobiście zaangażować sie  w prace „Naszych Skał”, przekażcie 1% PIT na IŚW „Nasze Skały”. Informacje o tym jak to zrobić znajdziecie na stronie http://naszeskaly.pl/pages/jeden-procent.php.

 

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” powstała w 2008 roku przy udziale Fundacji im. Jerzego Kukuczki, Polskiego Związku Alpinizmu oraz czołowych mediów wspinaczkowych. Zajmuje się zapewnieniem legalnego dostępu do skałkowych i górskich rejonów wspinaczkowych w Polsce. W tym celu IŚW „Nasze Skały” prowadzi negocjacje ze służbami ochrony przyrody, władzami gmin oraz prywatnymi właścicielami gruntów, na których położone są skały.