Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

KW Warszawa opuszcza struktury PZA

Wybudzamy się z długiego zimowego snu, żeby donieść o dość ważnym i bezprecedensowym wydarzeniu w naszym środowisku wspinaczkowym.

Warszawszki Klub Wysokogórski zadecydował o opuszczeniu struktur Polskiego Związku Alpinizmu.

W miniony weekend odbył się zjazd sprawozdawczo wyborczy podczas którego delegaci podjęli decyzję sankcjonującą KWW Exit.Jak informuje KW na swojej stronie internetowej:

Jak wiecie głównym punktem obrad było głosowanie nad wyjściem ze struktur PZA. Wynik głosowania zdecydowanie usankcjonował wcześniejsze zdanie klubowiczów wyrażone w referendum internetowym. Za wyjściem oddano 80 głosów, za pozostaniem – 19, wstrzymujących się – 9.

Chciałem w tym miejscu wszystkim Wam, którzy wyraziliście swoją wolę, bardzo podziękować za zaangażowanie i wzięcie udziału w procesie podejmowanie tej trudnej decyzji. Liczę też na to, że ci z Was, którzy głosowali przeciwko wyjściu nie obrażą się na klub i nadal będą wspierać nasze działania swoimi umiejętnościami i doświadczeniem dla dobra nas wszystkich. Jesteście nam bardzo potrzebni. Przecież byliśmy, jesteśmy i będziemy tym samym klubem z tymi samymi ludźmi, z tym samym bagażem doświadczeń – tych dobrych i tych złych. W tej chwili planujemy jedynie nieco zmodyfikować cele i sposoby ich osiągania.

Czy decyzja KWW wpłynie na funkcjonowanie PZA?
W jaki sposób będzie funkcjonował Klub?

Zobaczymy co przyniesie najbliższa przyszłość.