Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Lądek Trail – Bieg Himalaistów już 20 września

Podczas XIX Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju w sobotę 20 września już po raz trzeci odbędzie się bieg górski Lądek Trail na dystansie 7,5 i 15km. Lecz w tym roku zawody zyskują dodatkowo drugą nazwę: „Bieg Himalaistów” – oprócz amatorów i zawodowców, swój udział potwierdzili znani himalaiści, min. Jerzy Natkański, kierownik niedawnej wyprawy na Broad Peak  i BP Middle, oraz jej uczestnicy Grzegorz Bielejec i Kacper Tekieli, a także Maciek Stańczak, uczestnik wyprawy na Makalu.  Tak jak w ubiegłych latach spodziewamy się licznego udziału członków Polskiego Związku Alpinizmu, będzie więc okazja porównać czasy biegaczy i wspinających się biegaczy…

PDS_4114

Bieg prowadzi leśnymi ścieżkami wokół masywu Góry Trojak, między unikalnymi skałami, na których zostaną przeprowadzone zawody wspinaczkowe Lądek Big Wall. Trasa nie jest trudna, ale daje duże możliwości: przewyższenie wynosi +/- 860m na dłuższej trasie i +/- 430m na krótszej, a niemal cała biegnie po naturalnych ścieżkach, korzeniach i skałach.

PDS_4072

Dodatkowo w biegu będą mogły wystartować dzieciaki – one będą się ścigać na krótkim, 200-300 metrowym dystansie na łące przy starcie „dorosłych” zawodów na Stawach Biskupich. Serdecznie zapraszamy więc całe rodziny!

PDS_3899

Nazwa: Lądek Trail – Bieg Himalaistów przy Przeglądzie Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju
Data: 20.09.2014
Miejsce: Lądek Zdrój
Trasy : 7,5 km i 15 km (pętla 7, 5 km) oraz bieg dzieci
przewyższenie +/- 430 m ( 1 pętla)

Start: godzina 12.00

strona zawodów: http://www.festiwalgorski.pl/informacje-o-zawodach/

 Monika Strojny
zdjęcia: Piotr Dymus