Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Lodowy Puchar Świata w Bozeman zagrożony

Jakieś fatum prześladuje w tym sezonie Lodowy Puchar Świata. Już pewien czas temu z organizacji zawodów (zaplanowanych na luty 2016) wycofała się Rosja. Teraz z kolei pod znakiem zapytania staneły zawody pucharowe w Bozeman (Montana, USA), planowane jako pierwsze – 11/12 XII. Kilka dni temu nad miastem przeszedł huragan, w wyniku którego kompletnemu zniszczeniu uległy między innymi obiekty szykowane na „Bozeman Ice Festival” i zawody Lodowego Pucharu Świata. Mimo, że do imprezy pozostały zaledwie trzy tygodnie, Amerykanie, otrząsnąwszy się z pierwszego szoku, wzięli się ostro do działania. Obecnie, przy znaczącym udziale ochotników, trwa usuwanie szczątków, a w międzyczasie organizatorzy starają się uratować imprezę.

Fot. Bozeman Ice Festival
Fot. Bozeman Ice Festival

Dyrektor Festiwalu, Joe Josephson, napisał wczoraj:
Pracujemy ciężko nad oceną sytuacji, pozyskaniem materiałów, wykonawców i funduszy, jakie moga być potrzebne dla odbudowania [obiektów] na potrzeby nadchodzącej imprezy. Również wkrotce będziemy mieli informacje dla ochotników [mogacych w tym pomóc].

Trzymamy kciuki.

W przypadku, gdyby jednak zawody w Bozeman nie doszły do skutku, tegoroczny Puchar skurczy się do zaledwie trzech imprez:
Cheonsong (Korea) – 16/17 stycznia 2016
Saas Fee (Szwajcaria) – 22/23 stycznia 2016
Rabenstein (Włochy) – 29/31 stycznia 2016