Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Łukasz Dudek Kolejne 8c

Kiedy 1 kwietnia przeczytałem na www.portalgorski.pl, gdzie Łukasz Dudek prowadzi swojego bloga, że głównym tegorocznego celem pobytu w Siuranie nie jest jednak słynna La Rambla 9a+, ale inna droga, to początkowo uznałem to za element sytuacyjno-kalendarzoweg żartu… Muszę jednak posypać głowę popiołem – wykazałem się być człowiekiem małej wiary, a przecież wspinałem się sporo z Łukaszem i wiem na co go stać!

Głównym celem wyjazdu jest bowiem La Capella 9b!!! Droga Adama Ondry z 2011 roku. 15 metrowa linia oferuje dwa buldery ustawione po sobie wycenione odpowiednio na 8A+ i 8B.

Adam Ondra: La Capella 9b, Siurana fot. adamondra,com
Adam Ondra: La Capella 9b, Siurana
fot. adamondra.com

Szczegóły prób Łukasza możecie znaleźć na blogu nawww.portalgorski.pl – dość powiedzieć, że Łukasz jest w stanie wykonać tylko dwie wstawki w ciągu dnia. Dokładnie tak samo jak Adam Ondra. Jak ja to dobrze znam! Łukasz keep going – nareszcie wspinasz się na granicy swoich możliwości i mocno trzymam kciuki, żeby się udało!!!

Po drodze, po krótkiej sesji, padło kolejne 8c: tym razem La Peguena Mowgli, która oczywiście wydała się Łukaszowi „soft”. Gratulacje

(trz)