Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Magazyn Górski nr 91 – już w sprzedaży

W sprzedaży pojawił się kolejny numer „Magazynu Górskiego”.

W jesiennym wydaniu „Magazynu Górskiego” znajdziecie szereg bogato ilustrowanych reportaży górskich.

Tym razem przyglądamy się najwyższej górze świata, docieramy na wschodnie i północne krańce Europy. Zapraszamy Was do szwajcarskiej Gryzonii. Nie mogło też zabraknąć mocnego akcentu tatrzańskiego, a na koniec uaktualniamy przewodnik wspinaczkowy po „Bramie Krakowskiej i Garbie Tenczyńskim”.

 

Na Everest – 60 lat po pierwszych zdobywcach

Zaczynamy od Jego Wysokości Mount Everestu. Monika Witkowska z charakterystyczną dla siebie dziennikarską przenikliwością przygląda się zjawisku „komercjalizacji gór najwyższych”. Jednak w odróżnieniu od innych czyni to z pozycji uważnego uczestnika. Monika podejmuje próbę odmitologizowania tematyki everestowskiej. Czy skutecznie? Oceńcie sami. Z pewnością otrzymujemy ciekawy głos w dyskusji.

 

Co poza tym?

Piotr Bernacki zabiera Nas w pięknie ilustrowaną wyprawę na geograficzne krańce Europy (110-ty kilometr – czyli Ural Polarny tam i z powrotem), Łukasz Kocewiak opowiada o dzikich górach Islandii (W krainie lodu i ognia), Anna Bernacka proponuje szybki wypad w góry Norwegii (Norwegia na szybko – czyli fiordy, narty i „fastfoody”), a Beata Trzemżalska rekomenduje jesienne uroki jednego ze szwajcarskich kanonów (Jesień w Gryzonii – jurty, zioła, sery i rowery).

 

Tatry i skały

Mamy też dla Was niezwykły tatrzański kąsek. Wraz z Wiesławem Zdaniewskim zapraszamy na wymagającą turę przez Lodową Przełęcz Wyżnią z Doliny Czarnej Jaworowej. To bez wątpienia jedna ciekawszych i wymagających tatrzańskich przepraw.

I na koniec bonus dla wspinaczy w postaci aktualnego skałoplanu po Skałach Nielepickich, który stanowi świetne uzupełnienie przewodnika wspinaczkowego po „Bramie Krakowskiej i Garbie Tenczyńskim”.

 

Zapraszam do lektury

Rafał Nowak

0100mg91_500p