Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Magdalena Trzemżalska: IX na własnej

Od jakiegoś czasu, wywodząca się z podkarpackich piaskowców, Magdalena Trzemżalska zamieszkuje w Koblencji w zachodniej części Niemiec. Najbliższy rejon wspinaczkowy to bazaltowe skały Ettringen – Kottenheim. Właśnie w Ettringen – Kottenheim, w sektorze Märchenwelt Magdalena przeszła niedawno tradową drogę Die Andere Braut IX.

trzemzalskamagda1

 

W tym samym rejonie przeszła też kilka wartościowych dróg bez znajomości jak np. EAR51 VIII i EAR60 VIII. Obie OS.trzemzalskamagda2

Na Podkarpaciu, które Magdalena stara się regularnie odwiedzać, jej najlepsze przejście to Bull Run 1862 VI.5 na czarnorzeckim Plemniku.

Krótka charakterystyka rejonu autorstwa Magdaleny:

„Wspinanie w bazaltowych skałach położonych w zachodnich Niemczech to mekka dla miłośników rys. Można się tu dobrze zaklinować. Na zachód od Renu znajduje się wulkaniczny teren – Vulkaneifel. Krajobraz został ukształtowany 50 milionów lat temu, a zastygła lawa stworzyła doskonały teren dla miłośników tradycyjnego wspinania w rysach. Jest to największy powulkaniczny teren wspinaczkowy w Niemczech, często odwiedzany również przez odważnych Holendrów. Typowe formacje to właśnie rysy, zacięcia i kanty. Znajdują się tu setki dróg, ubezpieczonych i nie, do wysokości 30 metrów. Do asekuracji doskonale sprawdzają się friendy w różnych wielkościach, od najmniejszych do największych rozmiarów. Najczęściej konkretne rysy są homogenicznej szerokości, więc siadają w nich friendy w podobnych wielkościach. Nie jest to na pewno kraina łatwej cyfry, a rozczytanie dróg jest dość trudne. Drogi są bardzo często parametryczne i niejedna droga V+ potrafi zdziwić…”

(jt)