Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Marcin Tomaszewski i Tom Ballard wytyczyli nową drogę na północnej ścianie Eigeru

Narodziny nowego dream teamu? Marcin Tomaszewski i Tom Ballard poprowadzili nową drogę na legendarnej północnej ścianie Eigeru. Nowa droga to 1800 metrów wspinania wycenionego przez zespoł na A3/M5/6b. Marcin i Tom na pokonanie drogi potrzebowali 7 dni. Rozpoczęli wspinaczkę 29 listopada, a skończyli wczoraj – 6 grudnia. Nowa droga została nazwana Titanic.

tomaszewskiballard
Tom Ballard i Marcin Tomaszewski na szczycie Eigeru

Na razie mamy bardzo mało szczegółów dotyczących nowej linii. Wiemy jedynie, że celem zespołu było pokonanie nowej drogi bez poręczowania. Czwartek dnia Yeti tak relacjonował prosto ze ściany:

Jakość skały, jak przystało na Eiger nie rozpieszcza, ale wiedzieliśmy w co się pakujemy. Przechodzimy kolejne bariery skalne, które swoim wywieszeniem przyprawiają o zawrót głowy. Cudnie jest, to nasz świat!!! Na razie nie myślimy o szczycie tylko o kolejnym etapie, kolejnych metrach.

tomaszewskiballard3

Nie jest to pierwsza wspólna droga Ballarda i Tomaszewskiego. W dniach 24 i 25 sierpnia zespół ten wytyczył linię Dirty Harry (VII, 1375) na NW ścianie Civetty w Dolomitach.
Gratulujemy obu linii i czekamy na więcej szczegółów.

tomaszewskiballard6

zdjęcia
pochodzą z profilu FB
Marcina Tomaszewskiego