Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Mazda Open 2016 – relacja Mechaniora, wyniki i galeria

Miniony weekend był świadkiem kolejnej mocnej imprezy balderowej w Stolicy. Zawody Mazda Open zgromadziły całą damską czołówkę, obsada wśród panów również mogła robić wrażenie; szczególnie obecność – nieczęsto startującego w ostatnich czasach – Aleksandra Romanowskiego elektryzowała warszawską publiczność. Sama publiczność dopisała nie lada, gromadząc się na finałach w liczbie przekraczającej cztery setki obywateli.

mazda_szaksienionek0022

Ponad dwieście sześćdziesięcioro uczestników flashowych eliminacji potwierdza popularność tej formuły rozgrywania zawodów. Zbiór dwudziestu pięciu przystawek skierowany był do szerokiego grona odbiorców, kilka najtrudniejszych problemów miało za zadanie wyłonić, sześcioosobowe w założeniu, finały. Panie udało się rozrzucić bezbłędnie, cztery komplety oraz cztery “komplety minus” wśród panów (wszystkie bonusy bez jednego topu) postawiły przed organizatorami pytanie: mniej czy więcej? Zdecydowano się na więcej, przez co finał męski liczył ośmiu zawodników rywalizujących o niebanalne nagrody.

mazda_szaksienionek0047

Najsilniejszą tego wieczoru niewiastą na Mokotowie została Daria Brylova, przekonującym wynikiem trzech topów (na cztery baldery, finał przeprowadzono w formule IFSC) dystansując rywalki. Druga Małgorzata Rudzińska (uratowała się prezentując lubelską moc na przewieszonej trójce), niespodziewanie dopiero na najniższym stopniu podium Katarzyna Ekwińska, Mistrzyni Polski. “Pudło” dla Kasi za najlepszy wynik w eliminacjach, dzięki któremu wyprzedziła Karinę Mirosław.

Wśród panów tradycji stało się zadość – Olo Romanowski nie zwykł przegrywać na krajowym podwórku, nawet jeśli wyraźnie nie był to jego wieczór. Imponujący marsz (a właściwie sprint) przez eliminacje trwał jeszcze na pierwszych dwóch baldach finałowych, po których wszakże Aleksander wyraźnie opadł z sił. Na szczęście dla niego, Jakubowie Jodłowski (ostatecznie drugi) i Główka (trzeci) mylili się na przemian (“Jodła” poległ na ostatnim ruchu dwójki, zaś “Główek” jedynki), a kolejne dwa problemy nie znalazły pogromców (chociaż “Jodłoś” macał topu na trójce, a Stefan Madej na czwórce).

mazda_szaksienionek0027

Udane mokotowskie zawody wedle nowej świeckiej tradycji przeniosły się autobusami na Krakowskie Przedmieście celem celebracji, integracji i degustacji. Na finalistów czekały podstawione Mazdy (a jakże!), zaś na internautów streaming z finału. Dodajmy – bardzo profesjonalnie przygotowany streaming.

Andrzej Mecherzyński-Wiktor

Relacja na żywo z sobotnich Finałów, pozwoliła prawie tysiącu dodatkowych widzów poczuć atmosferę panującą tego wieczoru na Arenie Wspinaczkowej Wgórę. Wisienką na torcie okazało się after party w warszawskiej Eufemii – najbardziej wytrwali zawodnicy opuszczali lokal razem z zamykającą go obsługą… ;)

Trochę cyferek:

256 startujących

Ponad 400 osób oglądających finały na hali (liczyliśmy)

Około 1 000 osób oglądających stream

Obejrzyjcie galerię z zawodów. Wszystkie zdjęcia autorstwa Szymona Aksienionka: