Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Mind Control (8c+?) dla Oli Taistry i nie tylko…

Świetne wieści docierają do nas z Hiszpanii.

Przed kilkoma dniami Ola Taistra (Salewa, La Sportiva, Grandessa) uporała się ze słynną Mind Control w Olianie! Droga, do tej pory przez większość wspinaczy wyceniana na 8c+,  wg Oli nie jest aż tak trudna:

…Uważam, że linia zasługuje bardziej na wycenę 8c/c+ lub mocne 8c, niż taką jaka stoi w topo obok nazwy Mind Control ;-)

O szczegółach przygotowań, pracy nad drogą i samym przejściu możecie przeczytać na jej blogu:  http://aleksandrataistra.blogspot.com

Po odhaczeniu 45 metrowego klasyka Chrisa Sharmy Ola najwidoczniej  wcale nie ma zamiaru zwalniać tempa i wczoraj do swojego imponującego wykazu dopisała także Fish Eye (8c). Gratulujemy !

Ola Taistra w Olianie

 

Razem z Olą w Hiszpanii działa Nina Gmiter (Wgore.pl, KW Warszawa, FitnessPark.pl). 18.10 Nina poprowadziła Marroncitę 8b, tak o niej donosząc:

…To jest bardzo ładna, wytrzymałościowa linia ze startem za 7a, po którym jest rest w dziupli, technicznym cruxem w zacięciu i krawądkową końcówką. Podbierająca tak, że trudno mi było zatrzymać się do wpinki

Jak widać dziewczynom forma dopisuje, a że  pozostaną w Hiszpanii jeszcze przez kilka tygodniu, więc należy spodziewać się kolejnych mocnych przejść.

just after sent Mind Control

sobanek

źródła:

aleksandrataistra.blogspot.com

kw.warszawa.pl