Mistrzostwa Polski 2014 w Tarnowie

W sobotę 29 listopada ściana w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie była areną dwóch Mistrzostw Polski we wspinaniu na czas w formule standard – 15 metrów.

Podium Mistrzostw Polski Seniorów

Zawody rozgrywano równocześnie w kategoriach juniorskich (juniorzy oraz juniorzy młodsi) oraz w kategorii seniorów (wspólnie z młodzieżowcami). Okrasą sportowej rywalizacji był bieg męskiego finału, w którym ponownie spotkali się Marcin Dzieński i Jędrzej Komosiński. „Rambo” obronił tytuł wywalczony przed rokiem, kończąc bieg z czasem 6,27 sekundy.

Wśród pań o złoto rywalizowały Klaudia Buczek i Patrycja Chudziak. Zwyciężyła tarnowianka z czasem 8,68 sekundy.

Zawody zorganizowała MKS Tarnovia i KU AWF PWSZ w Tarnowie pod auspicjami PZA.

Organizacyjnie zawody wsparła firma Koncept Oleksy, a nagrody rzeczowe ufundował Himal Sport dystrybutor marek Scarpa, Grivel i Julbo.

W niedzielę wspinacze zawitają to historycznej hali MKS Tarnovia, gdzie zostaną rozegrane zawody Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w prowadzeniu.

 

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców

– na czas (standard 15m)

29 listopada 2014, hala PWSZ Tarnów

Seniorki:

1. Klaudia Buczek (AZS PWSZ Tarnów)

2. Patrycja Chudziak (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

3. Monika Prokopiuk (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

Seniorzy:

1. Marcin Dzieński (AZS PWSZ Tarnów)

2. Jędrzej Komosiński (AZS PWSZ Tarnów)

3. Rafał Hałasa (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

 Młodzieżowcy – kobiety:

1. Anna Brożek (MKS PM Tarnów)

2. Izabela Janis (MKS PM Tarnów)

3. Barbara Szumlańska (MKS PM Tarnów)

Młodzieżowcy :

1. Karol Denis (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

2. Michał Lewicki (MKS Tarnovia)

3. Tomasz Sordyl (Speed Rock Wadowice)

 

Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych

– na czas (standard 15m)

29 listopada 2014, hala PWSZ Tarnów

Juniorki młodsze (Youth B)

1. Natalia Woś (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

2. Wiktoria Chrząszcz (MKS Tarnovia)

Juniorzy mlodsi (Youth B)

1. Adrian Kieraga (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

Juniorki (Youth A)

1. Patrycja Chudziak (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

2. Katarzyna Kwiatkowska (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

3. Agata Żyśko (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

Juniorzy (Youth A)

1. Mikołaj Wróblewski (MKS PM Tarnów)

2. Jan Gorczowski (MKS PM Tarnów)

3. Grzegorz Bogusz (MKS Tarnovia)

You might also like More from author