Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Mistrzostwa Polski w Lublinie

W ostatni weekend rozdano medale Mistrzostw Polski w bulderingu w kategoriach seniorów oraz w najstarszej grupie juniorskiej czyli wśród młodzieżowców.

Wśród pań swoją dominację na krajowym podwórku potwierdziła krakowianka Ida Kupś. Zawodniczka krakowskiej „Korony” piąty rok z rzędu sięgnęła po złoto i skala jej dominacji zaczyna przypominać hegemonię Kingi Ociepki sprzed lat.

Wśród panów najlepszy okazał się Jakub Jodłowski. Co ciekawe, sam wyliczył, że pierwsze seniorskie złoto zawisło na jego szyi w dziesiątym starcie i po pięciu wcześniejszych medalach za drugie i trzecie miejsca. O doświadczeniu zawodniczym „Jodły” świadczą także ciekawe wpisy zawierające podziękowania, jakie opublikował w mediach społecznościowych.

Wśród młodzieżowców najlepsi okazali się Bianka Janecka (KW Częstochowa) i Jakub Ziętek (KW Bielsko-Biała).

Co do samej imprezy. Centrum Wspinaczkowe „Kotłownia”, to miejscówka absolutnie zanurzona w klimacie i rywalizacja o tytuły w takim miejscu musiała wypaść dobrze. Routeseterzy całkiem zgrabnie wybrnęli z opresji w jakie wpędziła ich covidowa dziura w zawodach, a stream pozwolił podejrzeć rywalizację w bardzo dobrej jakości.

W najbliższym czasie coś się tam wydarzy na scenie zawodniczej. Jednak najważniejsze co przed nami to olimpijski debiut wspinania. Czas dla trójboju olimpijskiego przypada na 2-5 sierpnia. Trzymamy kciuki za Aleksandrę Rudzińską.