Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Mistrzostwa w bulderingu

againstgravity.com.pl

Ida i Stefan najlepsi w Łodzi!

Debiut nowej ściany bulderowej zakupionej przez PZA miał miejsce w pierwszy czerwcowy weekend podczas rozegranych w Łodzi Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Ściana stanęła w świetnej lokalizacji – na rynku Manufaktury i stała się areną dwudniowych zmagań, które wyłoniły nowych/starych mistrzów. Wśród pań tytuł sprzed roku w imponującym stylu obroniła krakowianka Ida Kupś. Wśród panów mistrzem niespodziewanie został Stefan Madej z Warszawy.

againstgravity.com.pl
againstgravity.com.pl

Finały rozegrane w niedzielę rano dostarczyły emocji głównie w rywalizacji panów, gdzie do ostatniego balda tytuł był w zasięgu każdego z szóstki finalistów. Aż do tego momentu jedynym pokonanym problemem była „dwójka”. Każdy TOP na „czwórce” mógł wywrócić klasyfikację, jednak z czterech zawodników skutecznych na problemie nr 2 tylko Stefan Madej zdołał skutecznie dołożyć drugą rękę do gimnastycznego TOPu na pionie i wygrał. TOP na „czwórce” w drugiej wstawce dał srebro Szymonowi Łodzińskiemu. Warto pamiętać że Szymonowi nie zaliczono wcześniej TOPu na „dwójce”, bo osiągnął go dwie sekundy po czasie! Blisko TOPu na „czwórce” byli też Piotrek Bunsch i Paweł Pietrzak i tylko liderowi po półfinale i liderowi po finałowej „dwójce” Mikołajowi Nowotnikowi brakło wyraźnie przygotowania gimnastycznego. To był bardzo dziwny finał, ale wygląda na to że routesetterzy w osobach Tomka Oleksego, Olka Romanowskiego i Tadka Sługockiego dali radę. Warto odnotować brak w finale Andrzeja Mecherzyńskiego-Wiktora, który w swoim stylu ukończył jeden z półfinałowych baldów po czasie i został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Wsród pań dawno już nie było widać takiej przewagi liderki nad całą stawką zawodniczek. Ida Kupś na tle koleżanek wyglądała jak przybysz z innej planety. Ida lekko kończyła baldy, które zrzucały inne dziewczyny i było tak począwszy od eliminacji, poprzez półfinał, aż do rundy finałowej. Na początku finału, kroku krakowiance próbowała dotrzymać Karina Mirosław, jednak po „dwójce” i „trójce” było już pozamiatane. Skład podium ustalił się na ostatnim problemie, gdzie błysnęły talentem siostry Kałuckie. TOP w drugiej wstawce dał srebro Oli.

Mistrzostwa w Łodzi rozegrano w niezwykle prestiżowej lokalizacji, na nowiutkiej ścianie i przy sprawnej organizacji załogi AKG Łódź oraz Against Gravity Team. Sportowo też było przyzwoicie i dobrze się złożyło, że tak okazale wypadła już dwudziesta impreza mistrzowska w boulderingu.

Rafał Nowak

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Bulderingu 2017
3-4 czerwca, Rynek Manufaktury, Łódź

Seniorzy
kobiety:

1. Ida Kupś (Korona Kraków) 3T6, 4B4
2. Aleksandra Kałucka (AZS PWSZ Tarnów) 1T2, 3B6
3. Karina Mirosław (Pol-Inowex Skarpa Lublin) 1T5, 3B7
4. Natalia Kałucka (AZS PWSZ Tarnów) 1T5, 3B10
5. Katarzyna Ekwińska (KW Toruń) 3B7
6. Joanna Oleksiuk (KW Warszawa) 2B3

againstgravity.com.pl
againstgravity.com.pl

mężczyźni:
1. Stefan Madej (UKA Warszawa) 2T12, 3B8
2. Szymon Łodziński (UKA Warszawa) 1T2, 4B16
3. Mikołaj Nowotnik (UKA Warszawa) 1T4, 3B11
4. Piotr Bunsch (Korona Kraków) 1T5, 4B14
5. Paweł Pietrzak (AKW Kotłownia Lublin) 1T5, 3B12
6. Jakub Jodłowski (KW Warszawa) 2B7

againstgravity.com.pl
againstgravity.com.pl

Młodzieżowcy
kobiety:

1. Ida Kupś (Korona Kraków)
2. Juloa Leonardi (UKA Warszawa)

mężczyźni:
1. Szymon Pęcikiewicz (KW Bielsko-Biała)
2. Filip Chrapowicki (KW Warszawa)
3. Kamil Wiski (Flash Białystok)

Organizatorzy:
Against Gravity, PZA, AKG Łódź, Spot Boulder Cafe
Sponsorzy:
Manufaktura, Krotoski- Cichy Łódź, Województwo Łódzkie
Partnerzy:
Pure Jatomi, Rossman, Snap, Tom Tom Sports, Enel-Sport, Keeno, CW Stratosfera, Heart Beat, ABK, This 1