Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Mityng w Nielepicach – relacja

fot. G. Lisowski

Chociaż pogoda do samego końca starała się nas zniechęcić w ostatnią sobotę w Nielepicach odbył się Mityng Wspinaczkowy. O 10 spotkaliśmy się pod Skałą z Krzyżem, która była centralnym punktem całej imprezy. Po krótkiej odprawie, na której podano podstawowe informacje oraz omówiono założenia mityngu wszyscy uczestnicy zaopatrzeni w najnowsze topo powoli rozeszli się po okolicznych skałach. Powoli, ponieważ nie przewidywaliśmy żadnej rywalizacji – przynajmniej do godziny dwunastej.

meeting w Nielepicach fot. G.Lisowski 02
fot. G. Lisowski

Mimo, że zbliżający się wielkimi krokami sezon zimowy zwiastowały wszechobecne puchówki, primalofy, a także zimowy szpej który można było nabyć na stoisku Jarenia, spręż był widoczny, co zaowocowało wieloma uwagami do wycen proponowanych przez autorów nielepickich nowości – z pewnością wezmą je pod uwagę przy aktualizacji topo.

IMG_8774
Idzie zima

W samo południe uczestnicy Mityngu powoli zaczęli schodzić się pod Skałę z Krzyżem, jednak pewnym problemem dla Nas – organizatorów – było to, że osoba która wkrótce miała stać się głównym bohaterem wydarzeń wydawała się niespecjalnie zainteresowana dołączeniem do głównych wydarzeń, co delikatnie staraliśmy się na niej wymóc. Ostatecznie udało się, odetchnęliśmy z ulgą i przystąpiliśmy do głównego punktu programu.

Po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt wręczyć Obelisk Brytana za całokształt osiągnięć wspinaczkowych, laureatem nagrody został:

Krzysztof Kuchar Kucharczyk
za
całokształt niezwyczajnych problematów,
tekstów które chce się czytać,
i oczywistość Hiszpańskich Ofiar

Więcej o Obelisku przeczytacie wkrótce, na razie napiszemy tylko tyle, że został on własnoręcznie wykonany przez darkmana (niektórzy powiedzą, że zmarnowaliśmy ringa, ale my uważamy, że było warto)

meeting w Nielepicach fot. G.Lisowski 05
Obelisk Brytana
fot. G. Lisowski
meeting w Nielepicach fot. G.Lisowski 08
Redakcja Brytana, Krzysztof Kuchar Kucharczyk – laureat nagrody i Darek darkman Piętak – pomysłodawca obelisku.

Po oficjalnej części przyszła pora na rywalizacje sportową. Najpierw najmłodsi wspinacze mogli wykazać się, tak potrzebnym każdemu łojantowi, poczuciem równowagi. Maluchy prezentowały bardzo wyrównany poziom, nie udało nam się wyłonić zwycięzcy i byliśmy zmuszeni ogłośić, że zdobywców pierwszego miejsca jest kilkunastu. Następnie kilkanaście zespołów przystąpiło do konkurencji szpejenia na czas, wygrywał ten zespół, który w najkrótszym czasie przygotował się do wspinania, czyli założył uprzęże, związał się liną i przypiął do szpejarek prowadzącego dziesięć ekspresów. Zwycięski zespół wzbogacił swoją garderobę o niepowtarzalne koszulki  Climbe

IMG_6139
Konkurs szpejenia
fot. J. Barbasz

Po tej konkurencji redakcja Brytana rzuciła wyzwanie uczestnikom mityngu. Na przeciwko reprezentacji Brytana w składzie Wojtek, Kuba, Sławek i Kostek(lat 8) mogły stanąć dowolne czteroosobowe zespoły. Prawie udało nam się wygrać z żeńskim zespołem – gdyby nie niespodziewana (i niedozwolona!) pomoc człowieka, który gołymi rękoma powala drzewa, moglibyśmy wygrać chociaż jedną potyczkę. Za rok z pewnością wprowadzimy regulamin, który wyeliminuje takie nieczyste zagrania.

IMG_6146
Jacooś – człowiek o niesamowitej sile

Po części „sportowej” uczestnicy ponownie rozproszyli się po okolicznych skałach, w międzyczasie rozpaliliśmy ognisko, przy którym można było ogrzać się, a także dzięki sołtysowi Nielepic posilić się. Zmagania ze skałą i kiełbaskami pieczonymi w ognisku trwały, mimo chłodnej aury, przynajmniej do godziny 17.
Pragniemy bardzo gorąco podziękować włodarzom Nielepic, za pomoc w organizacji Mityngu, oraz za przychylność jaką okazują wspinaczom, życzymy nam wszystkim, aby w każdej gminie współpraca na linii samorząd-wspinacze układała się tak jak w Nielepicach.
Wielkie podziękowania należą się także naszym sponsorom.
hm camper climbe_poziome-01 jarenio

Do zobaczenia za rok!

paprot