Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Moc i Siła vol.4. Zawody na koniec wakacji

Już poprzednie edycje poznańskiej Mocy i Siły udowodniły, że towarzyskie zawody bulderowe nie muszą się odbywać na chwytotablicy w garażu. Kolejna odsłona zawodów tylko to potwierdziła. W środę w Blok Hausie było dobrze jak zwykle!

IMG_4265

Ponad 70 osób przez 2,5 godziny rywalizowało na 18 eliminacyjnych baldach. Czasu było tyle, że prócz wspinania, spokojnie można było wymienić sakramentalne „co tam?” z niewidzianymi od tygodnia znajomymi. Impreza była dla wszystkich. Nawet dla amatorów deep water solo (patrz: galeria). Początkujący mogli powalczyć na łatwiejszych przystawkach, zaawansowani mogli się na nich rozgrzać. Nie było sędziów, fotokomórek i zbędnego zadęcia. Nie było też wpisowego… Był za to unoszący się w powietrzu duch fair play i permanentna wymiana patentów.

Niektórzy twierdzą, ze mniej znaczy więcej. W finale Mocy i Siły ta zasada nie obowiązywała. Tu więcej znaczyło więcej – wygrywał ten, kto zaszedł dalej. Dramaturgii dodawało oświetlenie sceniczne, dotychczas obserwowane przez niektórych tylko w filmikach z Danielem Woodsem. W decydującym starciu dziewczyn, rywalizacja rozstrzygnęła się na jednym finałowym baldzie. Panowie musieli się zmierzyć z dwoma, po tym jak pierwszy sflashowała czwórka z nich.


Drugie z kolei zawody w Blok Hausie wygrał Kuba Wójkowski, minimalnie wyprzedzając Nicolasa Ecoffeta. Trzecie miejsce przypadło Karolowi Porwołowi. Wśród dziewczyn najlepsza okazała Magda Wielentejczyk, która wyprzedziła Anię Brodaczewską i Izę Juszczak.

Powiedzmy otwarcie: zawody się po prostu udały. Choć ich formuła była wybitnie towarzyska, odwiedzili nas zawodnicy nie tylko z Poznania.

IMG_4421

Szacunek dla wszystkich uczestników! Była Moc i Siła.

Szczególne podziękowania należą Sklepowi Górskiemu Taternik, bez którego finaliści musieliby się zadowolić jedynie uściskiem dłoni prezesa.

Następna Moc i Siła już wkrótce!

Galerię zdjęć z zawodów znajdziecie pod adresem:

 

Wyniki finałów

Kobiety

 1. Magdalena Wielentejczyk
 2. Ania Brodaczewska
 3. Iza Juszczak
 4. Ola Kołosowska
 5. Dorota Kulesza

Mężczyźni

 1. Jakub Wójkowski
 2. Nicolas Ecoffet
 3. Karol Porwoł
 4. Michał Wrzesiński
 5. Łukasz Tyma
 6. Jędrzej Dąbrowski