Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Moc i Siła vol. 7 – Pierwsze Urodziny Blok Hausu! Relacja i wyniki z zawodów

Za nami pierwsze urodziny Blok Hausu. Uroczystość odbyła się tak, jak powinna. Przyszła rodzina, znajomi i goście spoza Poznania. Był tort, muzyka i pokaz fajerwerków odpalanych na 20 bulderach przez uczestników 7 edycji Mocy i Siły.

11222333_893651517371273_8422373912422657582_o

1 lipca 2015 punktualnie o 19.00 na pod ścianą stawiło się ponad 80 zawodników i zawodniczek. Przystawki, które mieli do pokonania były ciut inne niż te z poprzednich imprez. Wśród typowych „nabijaczy ramion” i problemów z gatunku „albo trzymasz tego oblaka, albo do widzenia” na startujących czekały także podchwytliwe połogie problemy. Chyba po raz pierwszy w Poznaniu można się było zmierzyć z takimi baldami – do ich zrobienia potrzebna była przede wszystkim dobra koordynacja i równowaga, co zmniejszało dysproporcję między początkującymi a wyjadaczami. Jeden z takich połogich bulderów odznaczał się wyjątkową długością. W pewnym momencie dało się na nim zaobserwować trzech (a może czterech?!) zawodników na raz! Co na to Komisja Etyki Taternickiej? Niestety nie dojechała…

URODZINY (19)

Dojechała za to orkiestra. A konkretnie DJ MatMike oraz duet DJ-ski Bactee & Tito, stanowiący poważną konkurencję dla zmagań bulderowych. Dzięki duetowi publiczność i wszyscy kontuzjowani pechowcy mogli przyjść na Moc i Siłę nie tylko po to by popatrzyć na wspinaczy, ale także by posłuchać solidnej dawki techno. Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, dyrektor zawodów podjął samodzielną decyzję o nierozgrywaniu finałów.

URODZINY (6)

Nie wpłynęło to jednak negatywnie na rywalizację (czyt. wygrali ci, co mieli wygrać). Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Michał Górski, a spośród kobiet najwięcej oczek uzbierały ex equo: Hanna Sieczko i Sonia Wolff. 7 edycja Mocy i Siły to była wyjątkowo udana impreza urodzinowa. Mamy nadzieję, że za rok zawodnicy wrócą mocniejsi, baldy będą trudniejsze, a tort czekoladowy. Do zobaczenia na 8. Edycji!

URODZINY (31)

Łukasz Tyma

Podium mężczyzn

  1. Michał Górski
  2. Mateusz Gruszka
  3. Artur Podolski,  Damian Stępień

Podium kobiet

  1. Hanna Sieczko
  2. Sonia Wolff
  3. Aneta Pruszyńska

Galeria: http://blokhaus.pl/galeria/moc-i-sila-vol-7-urodziny-blok-haus/

Organizatorzy:
Blok Haus
Szkoła Wspinania ProClimbing

Sponsorzy:
Sklep Górski Taternik
Rehadynamica

Wsparcie techniczne:
Prolighting
Forografia Tomasz Szwajkowski
Studio Fuego