Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Moc i Siła vol. 8 Kto najlepiej przepracował Makrocykl Jesienny?

7 listopada 2015 na poznańskim Blok Hausie odbyła się już 8. edycja Mocy i Siły.
bh_mocisila8

Kolejna odsłona przyniosła lekką modyfikację formuły zawodów. Tym razem zawodnicy mieli nie 2, nie 3, a aż 6 godzin na eliminacje. Miało to oczywiście swoje plusy i minusy.
bh_mocisila82
Ci, którzy chcieli, mogli lepiej rozłożyć siły, ale ci, którzy do rozłożenia mieli trochę mniej, nie mogli poskarżyć się na brak czasu, złe buty czy imieniny u wujostwa. W 6 godzin można było obskoczyć i wszystkie baldy, i imieniny, i jeszcze podjechać do Taternika po nowe papcie.

I przez te 6 godzin zawodnicy napływali na Blok Haus falami, a niemożliwe do utrzymania około 14.00 struktury okazywały się całkiem znośne kilka godzin później, kiedy kolejki pod baldami zrobiły się mniejsze. Kto dobrze wybrał moment na wstawkę, ten mógł cieszyć się zasłużonym flashem. A flash to w Mocy i Sile klucz do wszystkiego. Zwłaszcza do tego, by o parę punktów odstawić swoich kumpli.
bh_mocisila84
Pewnie właśnie dlatego zdecydowana większość startujących zrezygnowała tego dnia z oglądania weekendowej ramówki TVP Rozrywka i przez większość czasu próbowała sił na 26 problemach przygotowanych przez Rafała Szewczyka (Szkoła Wspinania Pro Climbing) i Wojtka Kaczmarka. Baldy były techniczne, czytaj „łatwe”. Tak technicznej edycji Mocy i Siły chyba jeszcze nie było. Ręka zgiąć się musiała mocniej ledwie na paru problemach, co oczywiście nie wykluczało ostrego przesiewu.
bh_mocisila83Prócz czołówki, drabinka po eliminacjach zróżnicowana była jak chyba nigdy dotąd. Największą Mocą i Siłą, a także najlepszą techniką znów wykazał się Góral. Niektórzy mówili, że wynik przewidziałby nawet Wróżbita Maciej, ale goście z Warszawy najwyraźniej postanowili przeciwstawić się temu determinizmowi. Wśród kobiet po raz kolejny klasę pokazała Aleksandra Ballada.

 

Szkoła Wspinania ProClimbing i Blok Haus zapraszają na kolejną edycję!

Łukasz Tyma 
Wyniki finału mężczyzn1. Michał Górski
2. Patryk Reiter
3. Piotr Kazubski
4. Romek Główka
5. Łukasz Tyma

Wyniki finału kobiet

1. Aleksandra Ballada
2. Kasia Bal
3. Anna Przybyłowska
4. Sonia Rożek

Sponsor
Sklep Górski „Taternik”

logoTaternik