Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Mocne przejścia Moniki Młodeckiej w Montsant

Monika Młodecka (ŁKW, Salewa) zazwyczaj podsyła nam informacje o mocnych przejściach zawodników ze stajni Salewy, jednak sama też ma się czym pochwalić. Poniżej krótka relacja Moniki z owocnego pobytu w Montsant.

Mosca Collonera_3_fot. M. Jadrzejewski_res
Monika Młodecka na La Mosca Collonera fot. M. Jędrzejewski

Październik postanowiliśmy spędzić w zaniedbanej przez nas ostatnio Katalonii. Na Montsancie mieliśmy zatrzymać się tylko na chwilę, może dłuższy rozwspin. Stało się jednak inaczej, głównie chyba ze względu na urodę miejsca i pustki pod skałami, dosyć zaskakujące w obliczu tłumów w nieodległej Siuranie czy Margalefie. Na początku każda poważniejsza wstawka w drogę (30 metrów to minimum) kończyła się prawie ostrym dyżurem, ale szybko zaczęliśmy się przyzwyczajać do wytrzymałościowego charakteru wspinania w Racó de Missa.

Wspinanie w Raco de Missa_fot. Weni Sanchez_res
Wspinanie w Raco de Missa fot. Weni Sanchez

Dzięki temu udało mi się uporać m.in. z La Mosca Collonera (L1+L2) 8a RP i prawdziwym klasykiem – Hidrofóbia 8a RP (4. próba). Niestety późniejsza zlewa i problemy z kolanem uniemożliwiły dokończenie innych projektów, ale mam nadzieję, że do wiosny nie uciekną :)

Hidrofobia_fot. Hannes Raudner-Hiebler
Hidrofóbia fot. Hannes Raudner-Hiebler

W międzyczasie byliśmy też świadkami kilku epickich starć z Falconettim, a to wszystko w nielicznym, ale naprawdę doborowym, międzykontynentalnym towarzystwie, jakie mieliśmy pod skałą praktycznie od pierwszego do ostatniego dnia. Było super :)

Monika Młodecka