Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Mocne przejścia Wojtka Pełki – Mechanika Pręta Cienkiego VI.6+/7 i Ekspozytura Szatana VI.6+

Niespełna 16-letni Wojtek Pełka (Yeti) pokazał, że jest w znakomitej formie.  Niedawno w Mamutowej poprowadził Mechanikę Pręta Cienkiego VI.6+/7 , a na Pochylcu jego łupem padła Ekspozytura Szatana VI.6+! Oddajmy głos Wojtkowi:

Zimowe przygotowania nie poszły na marne. Czuję się silniejszy, co dobrze widzę, bo szybko zrobiłem postęp w Mamutowej robiąc Taniec Pająka na którym jesienią nie widziałem dla siebie szans. Okazał się on przepustką do kolejnych dróg w jaskini najpierw padło Dogonić Las Vegas, a następnie, po poprowadzeniu Hipertrofii, połączyłem boulder z Mechaniki i Pająki, prowadząc Mechanikę Pręta Cienkiego. W sumie w Mamutowej byłem około 10 razy na szybkich wypadach po szkole.

wpelka3
fot. arch. Wojtka Pełki

 

Na ostatniej drodze udało mi się wyrobić wystarczającą wytrzymałość, aby dwa dni później poprowadzić Ekspozyturę Szatana. Na Pochylcu pojawiłem się przypadkiem, z powodu zamoknięcia jaskini. Przypomniałem sobie ruchy na płytce i już w pierwszej wstawce spadłem z ostatniego ruchu, było to już po trudnościach, więc trochę się zdenerwowałem :). Pod wieczór pomimo wilgotnych chwytów udało mi się poprowadzić całość. Główne projekty sezonu poddały się zaskakująco szybko… Czas chyba spróbować większych trudności.

Wojtek Pełka
Wojtek stale podnosi swój poziom, gratulujemy i czekamy na informację o kolejnych mocnych przejściach!