Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Mroźne ostrza – zapisy ruszyły!

 

Klub Wysokogórski Kraków zaprasza na wspólne wspinanie, rozmawianie o wspinaniu i planowanie wspinania, jednym słowem integrowanie się podczas pierwszej edycji Indywidualnych Zawodów Drytoolowych Mroźne Ostrza’18. Przygotowaliśmy dla Was kilkanaście dróg, na których będziecie mogli się wykazać swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami wspinaczkowymi. Dla tych z największym sprężem przewidziano nagrody. Ponadto w planach dobra atmosfera, szkolenia z podstaw drytoolingu, ognisko, kiełbaski.

Mrozne Ostrza LOGO normalne RGB (1)Kliknij ZAPISZ SIĘ na stronie https://panel.kw.krakow.pl/mrozne/zapisy i weź udział w zawodach o Mroźne Ostrza!

Kika konkretów poniżej, po resztę zapraszamy do regulaminu dostępnego w panelu zapisów.

Miejsce: Zimny Dół pod Krakowem, gmina Liszki

Czas: 3 lutego 2018,

Zapisy: przez panel w terminie do 3 lutego https://panel.kw.krakow.pl/mrozne/zapisy

Wpisowe: 20zł

Kategorie: kobiety/ mężczyźni

Sprzęt: kask, uprząż, raki (zakaz używana ostróg), rakobuty, czekany; na zespół: 40 metrowa lina

Zawody: przygotowanych zostało około 14 dróg, zawody odbywają się na wszystkich drogach –  w godzinach 9:00 – 14:30 (liczy się czas startu w drogę), zawodnicy wspinają się tylko na prowadzeniu, asekurują się nawzajem, ustalają między sobą kolejność wejścia w drogę; zawodnik, który obciąży linę bądź odpadnie zobowiązany jest zjechać i zwolnić drogę, jest możliwa tylko jedna “wstawka” w drogę; system punktacji na drogach: – 1 wpinka = 1 punkt, zawodnik otrzymuje punktowy bonus za wpięcie się do stanowiska; ilość punktów będzie zależna od trudności drogi i stylu w jakim została pokonana (RP, FL lub OS); bonusy:

Drogi M5: RP 2 punkty, FL/OS 3 punkty,

Drogi M6: RP 3 punkty, FL/OS 5 punktów,

Drogi M7: RP 4 punkty, FL/OS 7 punktów,

Drogi M8: RP 5 punktów, FL/OS 10 punktów

Limit czasu na drogę – 20 min;

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach są osoby, które uzyskały największą liczbę punktów;

Zapraszamy!
KW Kraków