Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nanga Dream

Na portalu polakpotrafi.pl  można wesprzeć wyprawę Nanga Dream Justice For All Tomka Mackiewicza i Marka Klonowskiego Nanga Dream, czyli pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat. W tym roku, aby zwiększyć szansę na zdobycie Nanga Parbat do w/w dwójki dołączy Jacek Teler,  oraz czwarty wspinacz, którego nazwisko w tej chwili nie jest znane. Zespół będzie starał się zdobyć szczyt drogą Shella.

nanga_logo_1

Jak wiadomo, wyprawy w himalaje nie należą do najtańszych, do tej pory Tomek i Marek nie mieli wsparcia sponsorów, a mimo to byli w stanie dojść na 7400.  Tomek Maćkiewicz w wywiadzie dla off.sport.pl powiedział niedawno:

Zbieramy pieniądze. Dla mnie powroty stamtąd są bardziej stresujące niż przebywanie w górze. Poświęciłem takim wyjazdom wszystko, jeździliśmy za swoje pieniądze. Teraz otworzyliśmy konto, staramy się uzbierać pieniądze. Na razie 1500 dolarów wpłacili nam różni ludzie. Bilety już są, można planować. Potrzebujemy ok. 20 tysięcy, żeby zatrudnić jeszcze kilku porterów, żeby mieć szansę na powodzenia.

nanga_zdj

Pomóżmy im!  Każda złotówka jest ważna, możemy wspomóc marzenie dwójki pozytywnie zakręconych wspinaczy i zwiększyć ich szansę na pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat!

Gorąco zachęcamy do wsparcia wyprawy na portalu polakpotrafi.pl, stronę projektu można znaleźć pod adresem:

http://polakpotrafi.pl/projekt/nanga-dream

Nanga Parbat pozostaje nie zdobyta zimą. Próbowało około szesnastu wypraw, różnymi drogami w tym Polacy 9 razy. Najwyżej dotarł Zbigniew Trzmiel na wyprawie z Andrzejem Zawadą w 1996 roku a później Tomasz Mackiewicz podczas swojej poprzedniej wyprawy.

 Tak wyglądała poprzednia wyprawa: