Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nasze Skały zakończyły prace pod Pochylcem I

W ostatnich dniach praktycznie zakończyliśmy prace związane z poprawieniem „zaplecza socjalnego” dla wspinaczy odwiedzających Pochylec I w Ojcowskim Parku Narodowym. Późną jesienią zostały wybudowane obiekty małej architektury – podesty dla wspinaczy, podest socjalny i podest techniczny; w zeszłym tygodniu podesty zostały zabezpieczone solidnymi barierkami (podczas uważnego asekurowania partnera łatwo było o zapomnienie i jeden krok za dużo). Na podeście technicznym została usytuowana kabina sanitarna – toaleta. Stałe ekspresy zostały wymieniane na nowe, dzięki wsparciu Pawła Marchlewicza z  poznańskiej firmy NAMASTE, wyłącznego dystrybutora marek Camp i Rock Empire w Polsce i przedstawiciela firm Cassin, Gregory, Kask helmets i innych. Pozostałe elementy (podesty, kabina sanitarna) została sfinansowane przez osobę fizyczną, Polski Związek Alpinizmu, IŚW „Nasze Skały”, a prace wykonane przez wolontariuszy Naszych Skał, głównie członków Klubu Wysokogórskiego Katowice.

Nowe ekspresy CAMPa
Nowe ekspresy CAMPa

Kabina sanitarna pozostanie pod Pochylcem do końca sezonu wspinaczkowego, jest serwisowana (opróżniana, czyszczona, dezynfekowana) w interwałach dwutygodniowych – zwracamy się do  korzystających o utrzymywanie w niej czystości – bądźmy wszyscy gospodarzami Pochylca.

Pamiętajmy, że Pochylec leży na terenie parku narodowego, wstęp na podesty asekuracyjne dozwolony jest tylko wspinaczom, o czym informuje stosowna tablica.

W najbliższym czasie planujemy zaimpregnowanie elementów małej architektury pod Pochylcem.

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”

Nasze Skały