Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nazwij Swój Szczyt! Tagas Expedition 2015

W połowie sierpnia rusza Tagas 2015 Expedition, czyli polska wyprawa do doliny Lachit w Karakorum, gdzie znajduje się grupa dziewiczych wierzchołków o nazwie Taga.

Uczestnicy wyprawy to: Tomasz Klimczak, Maciek Bedrejczuk, Maciej Janczar, Marcin Wernik.
Wyprawa, której całkowity koszt to ok. 80 tys. dofinansowana jest przez PZA i Fundacje Kukuczki, jednak do dopięcia budżetu wciąż brakuje ok. 30 tysięcy złotych. Dlatego, uczestnicy wyprawy postanowili skorzystać z portalu polakpotrafi, aby zebrać brakujące fundusze. Strona projektu to:

polakpotrafi.pl/projekt/tagas-2015

Gorąco zachęcamy do wsparcia!

taga_expedition

Kilka szczegółów dotyczących rejonu działania (za polakpotrafi):

DolinaLachit znajduje się na pograniczu Pakistańsko-Indyjskim. Aby się tam dostać wszyscy muszą polecieć do Islamabadu, a następnie przy sprzyjających warunkach pogodowych do Skardu (jeżeli nie będzie pogody to czeka nas kilkudniowa podróż samochodem po jednej z najniebezpieczniejszych górskich dróg). Ze Skardu przeniesiemy się samochodami do wylotu doliny i rozpoczniemy kilkudniowy trekking do bazy, w trakcie którego będzie nas wspierać kilkunastu tragarzy.

 

Czas trwania wyprawy:

Wyprawa potrwa od połowy sierpnia do końca września 2015, zespół planuje poświęcić około 30 dni na działalność wspinaczkową.